Kalendář akcí pro rodiny s dětmi

V tomto kalendáři najdete tipy na akce pro rodiny s dětmi výhradně v rámci Jihomor. a Zlínského kraje! Využijte možnosti filtrování akcí dle okresů – viz záložka KATEGORIE v hlavní liště.

Úno
23
So
Princezny a hrdinové – výstava | Brno
Úno 23 @ 10:00 – Dub 28 @ 16:00

Místo konání výstavy: Letohrádek Mitrovských Brno

23. 2. – 28. 4. 2019, út – ne: 10 – 16 h. Barevná a hravá výstava s padesátkou legendárních kostýmů princezen, princů i padouchů z nejznámějších filmových pohádek z Barrandova, zajímavosti a perličky z natáčení, osudy hlavních představitelů. Pro děti Ladovské peklo s váhou hříšníků nebo mluvící zrcadlo.

Pyšná princezna, Hrátky s čertem, Princezna se zlatou hvězdou, Šíleně smutná princezna, Honza málem králem, Jak se budí princezny, Princ a Večernice, S čerty nejsou žerty, O princezně Jasněnce a létajícím ševci.

Vstupné: 120 – dospělí / 80 – studenti SŠ, VŠ, senioři / 65 – děti ZŠ / 30 – děti MŠ / sleva 20% na ZTP+ZTP/P (platí obě osoby), držitelé platné denní jízdenky nebo průkazu IDS JMK na min. 3 zóny (= 100+101+1 mimobrněnská navíc – pouze tištěná verze).

Odkaz na akci zde.

4. 5. – 30. 6. Výstava Na návštěvě u panenek (domečky a pokojíčky).

Na obrázku může být: text

Bře
2
So
Kraslice a drátenictví | Vsetín
Bře 2 @ 0:00 – Kvě 5 @ 0:00

Výstava prezentuje dva zajímavé fenomény, a to vizovické kraslice a drátenictví. Spojnicí těchto zdánlivě nesourodých témat je tvůrčí manželský pár Adamců z Vizovic.

První část výstavy je věnována tradičním batikovaným kraslicím z Vizovic a okolí. K vidění jsou více než dvě stovky těchto malovaných vajíček slepičích, husích a dokonce i vejce pštrosí, dále nástroje na jejich zdobení či rozmanité kraslicové motivy i desítky kraslicových veršů. Nejstarší malovaná vajíčka ve výstavě pocházejí z 50. let 20. století ze soukromé sbírky rodu Halových, který sehrál klíčovou roli v revitalizaci jejich výroby, současnou tvorbu tvoří kraslice Jarmily Adamcové a Anny Krocové z Vizovic.

Také v další části výstavy se setkáte s desítkami kraslic, ovšem zdobených drátem. Právě drát je totiž doménou druhé výstavní síně i dráteníka Pavla Adamce. Jeho rozmanitá tvorba zahrnuje jednak klasické drátenictví spočívající v opravě keramických nádob a výrobě užitkových drátěných výrobků, jednak umělecké výtvory z drátu. Vše je doplněno o drátěné předměty ze sbírek vsetínského muzea – starodávné výrobky slovenských dráteníků, o jejichž pozoruhodném životě se zde také dočtete.

Autory vystavených děl – Annu KrocovouJarmilu Adamcovou i Pavla Adamce budete moci sledovat při tvorbě vizovických kraslic a drátenických výrobků na akci Velikonoce na zámku v neděli 7. 4. 2019 od 14:00 do 17:00.

Kraslice a drátenictví

Bře
7
Čt
DĚJINY UDATNÉHO ČESKÉHO NÁRODA | Muzeum Blanenska
Bře 7 – Čvn 2 celý den

Zábavná výstava o české historii. Vernisáž 7. 3. 2019 v 17 hod.

Výstava vychází z knihy Lucie Seifertové, kde autorka komiksově ztvárnila české dějiny. Obří leporelo návštěvníka zábavnou formou provede naší historiií od dob lovců mamutů až po současnost.

Za knihu Dějiny udatného českého národa získala její autorka, výtvarnice a spisovatelka, Lucie Seifertová v roce 2003 ocenění Magnesia Litera za nejlepší dětskou knihu, Zlatou stuhu za nejlepší populárně naučnou knihu pro mládež a Zlatou pečeť za nejlepší polygrafický počin roku 2003.

Vernisáž výstavy proběhne 7. 3. 2019 v 17:00 v multimediální síni muzea. Výstava potrvá do 2.6.2019

V rámci akce výstavy a vernisáže Dějiny udatného českého národa pořádané Muzeem Blanenska, příspěvkovou organizací, budou pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace organizátora akce. Muzeum Blanenska, příspěvková organizace, nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.

Vstup na vernisáž je zdarma.
Vstupné v další dny je 40/20 Kč.

Bře
26
Út
Svět kostiček | Muzeum pod vodárnou Břeclav
Bře 26 – Kvě 14 celý den
Rádi bychom pozvali všechny příznivce pestrobarevných kostiček na výstavu mnoha exponátů z téměř 750.000 dílků ze stavebnice Lego, kterou zahájíme dne 26. března v 10:00 hodin a bude trvat do 14. května 2019 v prostorách muzea pod vodárnou (sídl. Dukelských hrdinů 2747/4a, Břeclav) pod názvem „Svět kostiček“.

Náplní výstavy bude tematická expozice modelů a tematických edic ze stavebnice Lego: Lego město s kolejištěm, přístavem a letištěm, středověké hrady a další exkluzivní exponáty z řad továrních setů, i „MOC“ tvorby (My own Creation – má vlastní tvorba). Velkým lákadlem může být například i exkluzivní Lego Wear, nebo filmová tvorba z kostiček, která představí témata Star Wars, The Simpsons, Back of the Future, Ghostbusters – Krotitelé duchů, aj.. Milovníci robotů se mohou těšit na unikátní válečnou zónu z edice Bionicle. Tovární sety z různých časových období budou v jednotlivých tematických celcích při vzájemném porovnávání představovat na první pohled patrné proporční, hmotové i estetické rozdíly na časové ose dle roku vydání exponátů a dostupných kostek někdejší produkce společnosti LEGO.

Pro děti bude připraven plnohodnotně vybavený dětský koutek s vláčkodráhou, ke stavění v několika sekcích kostky Duplo i Classic – Basic, pro nejmenší děti dokonce i kostky Baby Primo a pro bojovníky i kostky Bionicle. Pro tvorbu kreativních návštěvníků výstavy bude v prostorách dětského koutku umístěn originální Lego hrací stolek.

Příprava výstavy je sice rozsáhlá a časově náročná, ale nabídne návštěvníkům velmi zajímavou podívanou na část rozsáhlé sbírky továrních setů (ze sortimentu společnosti LEGO za posledních téměř 40 let její produkce), vlastní „MOC“ tvorby člena československého fóra „kostky.org„, který se představuje pod přezdívkou „Peesko“ a dále exponáty vyzvaných dalších vystavovatelů. Součástí akce bude pro návštěvníky výstavy i několik překvapení.
Zajisté je na co se těšit.

S úctou a pozdravem Petr Šimr a Městské muzeum a galerie Břeclav, příspěvková organizace

Na obrázku může být: 1 osoba, směje se

Dub
2
Út
Když jsem já sloužil to první léto… | Muzeum Bučovice
Dub 2 @ 0:00 – Čvn 2 @ 0:00

Když jsem já sloužil to první léto…

2. 4. – 2. 6. 2019 Muzeum Bučovice

Zveme vás do Muzea Bučovice na interaktivní výstavu o hospodaření, které ještě do poloviny minulého století na vesnicích běžně fungovalo. Hospodáři obdělávali políčka, sklízeli úrodu a chovali na svých dvorcích domácí užitková zvířata, jež přispívala k denní obživě. Návštěvníci se seznámí s podobou, chovem a užitkem běžného domácího zvířectva, jako jsou slepice, husy, ovce, krávy, koně a další. Uvidí nářadí a mnohé pomůcky na zpracování zvířecích surovin, které lze dnes najít již jen odložené na starých půdách nebo zapomenuté na bývalých statcích. Hospodářská zvířata byla každodenní součástí života, a proto se objevovala v různých lidových ztvárněních jako výzdoba na předmětech v domácnosti. Děti si vyzkouší, jak se dojí kráva, učešou koňskou hřívu, budou poznávat stopy některých zvířat a užijí si další interaktivní hry. Výstava je připravena ve spolupráci s Vlastivědným muzeem v Šumperku.

Na obrázku může být: text

Dub
3
St
Lunapark | Brno Bystrc
Dub 3 @ 0:00 – Dub 22 @ 0:00

Srdečně Vás zveme do našeho Lunaparku Doležal, který se nachází v Brně Bystrci parkoviště na ul. Přístavní. Otevíráme každý den od 15:00 a o víkendu od 14:00. Zde zahajujeme naši sezónu a budeme zde až do Velikonoc. Na výběr jsou atrakce: vláček, velký řetízkový kolotoč, malý řetízkový kolotoč, twister, pirátská loď, vlnová dráha, autíčka pro děti, nafukovací skluzavka.

Dub
6
So
Ptactvo kolem nás – výstava | Vyškov
Dub 6 – Čvn 6 celý den

Ve stodole Hanáckého statku probíhá až do června výstava fotografií ornitologa Jiřího Bartla.

Na obrázku může být: text

Dub
13
So
Velikonoce na zámku Lešná u Valašského Meziříčí
Dub 13 @ 21:11 – Dub 22 @ 22:11

Krásné květinové dekorace, různě zdobené kraslice a další výzdobu spojenou s Velikonocemi nabídne tradiční výstava, která začíná v sobotu od 13. dubna na zámku Lešná u Val. Meziříčí. Pozor, výjimečně bude otevřeno i na Velikonoční pondělí.

Velikonoce na zámku organizuje Muzeum regionu Valašsko, pod jehož správu zámek Lešná u Val. Meziříčí patří. Květinové dekorace pro výzdobu historických interiérů vytvořili studenti Střední školy pro sluchově postižené ve Val. Meziříčí. K vidění toho ale bude mnohem víc. Můžete se nechat inspirovat jarní velikonoční výzdobou doplněnou o velikonoční kraslice, které jsou zdobené různými technikami. V expozici historické třídy zase bude k vidění prostá venkovská výzdoba s tradičním velikonočním pečivem.

Zámek Lešná u Val. Meziříčí má otevřeno denně mimo pondělí od 9 do 16 hodin. Výstava začíná v sobotu 13. dubna a končí na Velikonoční pondělí 22. dubna, kdy bude výjimečně také otevřeno! Velikonoce na zámku pro vás tedy mohou být nejen místem inspirace, ale i cílem příjemného rodinného výletu. Krom krásně nazdobených historických interiérů si můžete prohlédnout i vyhlášený zámecký park s řadou unikátních druhů rostlin, který je veřejnosti přístupný každý den od 8 do 17 hodin.

V rámci výstavy Velikonoce na zámku probíhají lektorské programy pro školy Tradiční Velikonoce a Velikonoční dílny. Zájemci se mohou stále hlásit na telefonu 734 420 009.

Odkaz na akci: http://www.muzeumvalassko.cz/vystavy/velikonoce-na-zamku-lesna/

Na obrázku může být: text

Dub
19
Velikonoce na Edenu
Dub 19 @ 9:30 – Dub 21 @ 18:00
Tradiční velikonoční jarmark na Novém hradě
Dub 19 @ 10:00 – Dub 22 @ 17:00

Všechny přátele a příznivce historie a Nového hradu zveme na tradiční velikonoční jarmark o velikonočním volnu a víkendu 19. – 22. 4. 2019.

Hrad bude opět otevřen v době od 10 do 17 hodin.

Těšit se můžete na otevřený šenk s pivem, limonádou a teplou či studenou výbornou medovinkou. Nádvoří bude obsazeno mnoha stánkaři s originálním zbožím.

Upozornění pro všechny majitele pejsků: Vstup pějsků je na hrad v době jarmarku povolen pouze na vodítku (případně v tašce), s košíkem a očkovacím průkazem.

Velikonoční hledání pokladu Lhota u Vyškova
Dub 19 @ 15:30 – Dub 26 @ 19:00

V pátek 19. 4. 2019, od 15:30 hodin, pořádá T.J. Sokol Lhota zábavné odpoledne pro děti s názvem Velikonoční hledání pokladu.

Čeká vás procházka Lhotou s plněním zábavných úkolů a hledáním vajíček.

Akce bude následně pokračovat v sokolovně, kde bude pro děti připraveno malé tvoření a samozřejmě také atrakce na dovádění.

Vstupné je dobrovolné. Přijďte včas – vyrážíme společně.

https://www.facebook.com/events/335291153997188/

Není k dispozici žádný popis fotky.

Dub
20
So
Hledá se Yetty,Kyjov
Dub 20 celý den
Velikonoce na Bukovanském mlýně | Bukovany u Kyjova
Dub 20 celý den

Na jedny z největších svátků v roce nezapomínáme ani na Bukovanském mlýně. Proto jsme si pro Vás pro tento prodloužený víkend připravili speciální menu – Velikonoční, jarní, nové a výborné! Přijďte si pochutnat na zelený čtvrtek na špenátu nebo vyzkoušejte tradiční rozplývající se mazanec.

Máte-li v plánu letošní Velikonoce nejen prolenošit, udělejte si výlet na Bukovanský mlýn. Přichystali jsme si pro Vás širokou nabídku aktivit pro Vás i Vaše děti. V restauraci můžete ochutnat vynikající tradiční velikonoční speciality, ale i výborná jídla z našeho stálého jídelního lístku :).

Dále se po celé 4 dny, pokud bude přát počasí můžete těšit na:

– projížďky na ponících
– prohlídky větrného mlýna
– minigolf pro děti i dospělé
– kontaktní výběh s kozami a ovečkami
– mlynářská masážní stezka

Za hezkého počasí Vás rádi přivítáme i v naší zahradní restauraci.

Odkaz na akci: http://www.bukovansky-mlyn.cz/akce/

Více o Bukovanském mlýně zde.

Velikonoce na Slováckém dvoře Ostrožská Nová Ves
Dub 20 celý den

Prodloužený velikonoční víkend a svátky jara (19.-22. 4.) 🐰🍀🐓🌸
Co jsme si pro vás připravili? V pátek živá hudba🎸 , v sobotu tvořivé dílničky 🎨 a až do pondělí speciální velikonoční menu 🍽. Těšíme se ….

https://www.facebook.com/events/563376054167077/?active_tab=discussion

Velikonoce na slováckém dvoře, Ostrožská Nová Ves
Dub 20 celý den

Prodloužený velikonoční víkend a svátky jara (19.-22. 4.) 🐰🍀🐓🌸
Co jsme si pro vás připravili? V pátek živá hudba🎸 , v sobotu tvořivé dílničky 🎨 a až do pondělí speciální velikonoční menu 🍽. Těšíme se ….

Není k dispozici žádný popis fotky.

Velikonoce na Valašsku
Dub 20 celý den
Velikonoční Mikulov
Dub 20 celý den

Velikonoční Mikulov se letos bude konat od 18. do 22.4. Na náměstí se můžete těšit na řemeslný jarmark, ke kterému zahraje Tomáš Kočko, Martina Trchová a řada folklorních souborů. Pro děti budou připraveny výtvarné dílničky, divadelní představení a koutek se zvířátky. Speciální akce organizují rovněž některá restaurační a ubytovací zařízení, která kromě velikonočních menu lákají na ochutnávky vín a večery s cimbálovou muzikou.

Kompletní program naleznete zde:
http://www.mikulov.cz/aktuality/detail/?contentId=202470

https://www.facebook.com/events/366792960570598/

Na obrázku může být: 2 lidé, smějící se lidé, venku

Velikonoční Pustevny
Dub 20 celý den

O Velikonocích si na Pustevnách užije celá rodina. Rodiče si mohou pochutnat v restauraci horní stanice na velikonočních specialitách, pro děti bude připravena zajdova stezka či hledání velikonočních vajíček. K tomu všemu nebude opět chybět velikonoční zajda.

Není k dispozici žádný popis fotky.

Stezka začíná v místech první zastávky dřevěné stezky „Pustevenská ZOO„. Jednotlivá zastavení zajíčka kopírují dřevěnou stezku. Zakončení je u poslední sochy – u medvěda. Děti musí projít 8 zastávek a splnit 8 úkolů, aby získali tajenku.

Stezku si mohou děti projít kdykoliv během celého dne. V době mezi 10.00-14.00 hod. pro ně bude připravena sladká odměna v obchůdku horní stanice lanovky.

Velikonoční slavnosti 2019 Brno
Dub 20 celý den

Přijďte se naladit na velikonoční notu na desátý ročník VELIKONOČNÍCH SLAVNOSTÍ na brněnské náměstí Svobody!

Na našich jarních trzích na Vás čeká na 40 stánků nejrozmanitějšího sortimentu – především s velikonoční tématikou. Proutěné zboží, pomlázky, keramika, šperky, dekorační výrobky či velikonoční kraslice – to vše a mnohem víc na náměstí Svobody od 12. do 21. dubna.
Těšit se můžete také na bohaté občerstvení i vinařské výrobky.

Součástí letošního programu bude opět i bohatý doprovodný program plný tance a zpěvu, který zajistí folklórní soubory, cimbálové muziky. A pro malé i velké se chystají oblíbené rukodělné dílny.

Vstup ZDARMA; Akce se koná za každého počasí.

Těšíme se na Vás!

Velikonoční slavnosti pro vás připravuje Kávéeska – Kulturní a vzdělávací středisko městské části Brno-střed.

https://www.facebook.com/events/338731793409834/

Na obrázku může být: boty a jídlo

VEĽKONOČNÉ PRÁZDNINY NA MINIFARME 🐣🐇🌷
Dub 20 celý den

VEĽKONOČNÉ PRÁZDNINY NA MINIFARME 🐣🐇🌷

ŠTVRTOK 18.4. a PIATOK 19.4. – OTVÁRAME BRÁNIČKY A VÍTAME NAŠE MLÁĎATKÁ 🐥
SOBOTA 20.4. a NEDEĽA 21.4. – VEĽKONOČNÉ DIELNIČKY 🎨S MALÝM ATELIÉROM
PONDELOK 22.4. – MAĽOVANIE NA TVÁR A HĽADANIE VAJÍČOK 🐣
UTOROK 23.4. – UŽITE SI S NAMI POSLEDNÝ PRÁZDNINOVÝ DEŇ ☀️

🌸Veľká Noc🌸 je našimi Minifarmárskymi Vianocami! Pod rozkvitnutými ovocnými stromčekmi 🌳 si každým rokom nájdeme plnú kopu maličkých mláďatok, ktoré sa nevedia dočkať Vašej návštevy. No a tento rok sa s nimi vrece roztrhlo!

Príďte sa pomojkať s maličkými zajačikmi 🐇, natrhať trávičku žltučkým húsatkám alebo sa pokochať hebučkými kuriatkami🐥🐥🐥. Na farmičke sa môžete stať na chvíľku rodičmi šesťtýždňových jahniatok, kozliatok i rozkošného teliatka Karamelka. Vo výbehu sa pasie aj žriebätko, a to nie hocijaké, ale vzácne modrooké albínčiatko Sunny Day. 🦄Z vaku nám už vybieha aj kenguriatko Joy. 🦘Navyše k nám po svojich kopýtkach došiel aj veliký írsky strakatý oslík Xsík. Nových obyvateľov niet konca kraja 🙂

Okrem toho máme na celé prázdniny pre Vás pripravený program. 😍 Vo štvrtok a piatok otvárame naše bráničky a vítame malé mláďatká. V sobotu a v nedeľu budeme tvoriť krásne dielka v Malom Ateliéri. V pondelok si Vaše ratolesti pomaľujeme na tvár ako také veľkonočné vajíčka. Navyše hľadáme skryté vajíčka, za ktoré dostanú úspešní hľadači malú odmenu. V utorok sa spoločne rozlúčime s prázdninami 😉

Viac informácií na www.minifarma.sk

Není k dispozici žádný popis fotky.

Výstava modelářů Sázovice
Dub 20 celý den
Velikonoce s neandrtálci, Sloup
Dub 20 @ 8:30 – 16:00

Pro velký zájem opět oslavíme letošní Velikonoce s neandrtálci! Na Bílou sobotu 20. dubna se přesuneme v čase do doby ledové, kdy se kolem našich jeskyní proháněli medvědi a mamuti. Rezervace prohlídek nutná. Vstupenky můžete objednávat telefonicky: 516435335 nebo 730575973, nebo také můžete napsat na email: sloupskososuvske@caves.cz. Vstupy budou po půl hodinách od 8:30 do 16:00. Těší se na Vás neandrtálci ze Sloupsko-šošůvských jeskyní.

https://www.facebook.com/events/402060227257771/

Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, stojící lidé a venku

Dubnové korálkování, Rožnov pod Radhoštěm
Dub 20 @ 9:00 – 11:00
Farmářské trhy, Brno
Dub 20 @ 9:00 – 13:00

Srdečně zveme na letošní první Farmářský trh v Židenicích, který proběhne v sobotu 20.dubna 2019 mezi 9-13 hod.
* Trhy se konají na spojnici ulic Líšeňská a Nopova za Dělnický Dům Židenice
* Doprovodný program: Zábava pro děti, Skákací hrad, Živá zvířátka, Živá hudba, Občerstvení.
* Farmářské trhy v Židenicích organizuje MČ Brno-Židenice pod záštitou místostarosty Ing. Petra Kunce.
* Změna programu vyhrazena.
* Aktuální informace na
www.facebook.com/FarmarskeTrhyBrnoZidenice

Na obrázku může být: květina

Tulipomanie Buchlovice
Dub 20 @ 9:00 – 17:00
Velikonoce na Valašsku | Rožnov pod Radhoštěm
Dub 20 @ 9:00 – 17:00

Velikonoce na Valašsku – to jsou tradiční velikonoční a jarní zvyky v podání folklorních souborů, velikonoční jarmark s řemeslnými ukázkami a šmigrust s programem. Přijďte přivítat svátky jara a prožít neopakovatelnou sváteční atmosféru!

Odkaz na akci: https://www.vmp.cz/cs/uvod/kalendar-akci/velikonoce-na-valassku.html

Na obrázku může být: 2 lidé, text

Na obrázku může být: 2 lidé, text

Velikonoce na Vlašsku
Dub 20 @ 9:00 – 17:00
Velikonoce na zámku | Valtice
Dub 20 @ 9:00
Velikonoce na zámku
Na velikonoční víkend opět připravujeme na valtickém zámku bohatý program pro širokou veřejnost.Prohlídky zámku
Každý den včetně Velikonočního pondělí bude otevřen Hlavní prohlídkový okruh a zámecká prodejna, prohlídky zámku budou od 9.00, pak každých 30 minut a poslední prohlídka vychází v 16.00. Hlavní prohlídkový okruh a kraslice z dílny žáků valtické základní školy budou každý den včetně pondělí vystaveny v areálu zámku.Prohlídky zámeckého divadla

Prohlídky zámeckého divadla budou od pátku do neděle, v časech 11:00, 13:00, 15:00 a 17:00.

Velikonoční výstava Střední vinařské školy – v přízemí zámeckého paláce, detaily budou upřesněny

Další program:
V sobotu a neděli budou před zámkem stánky s rukodělnými výrobky, na vnitřním nádvoří stánky s občerstvením a valtickými víny. Hudbu k poslechu či tanci obstará cimbálová muzika. Za zámkem bude stanoviště pro jízdy kočárem v parku, doprovodný program zajistí také setkání s canisterapeutickými psy.

Vstupenky na prohlídku zámku či divadla jsou za běžné ceny k zakoupení na pokladně zámku, jízdy kočárem se platí u kočího, ostatní atrakce jsou zdarma.

Při nepříznivém počasí jsou změny programu vyhrazeny.

Není k dispozici žádný popis fotky.
Velikonoce na zámku, Valtice
Dub 20 @ 9:00 – 16:00
Velikonoce v ZOO Brno
Dub 20 @ 9:00 – 18:00

Velikonoce budou v Zoo Brno opravdu pestré.

Pro rodiče s dětmi připravíme kreativní dílničky – tradiční i netradiční zdobení vajíček, jarní výzdobu a seznámení s postupem pletení mrskačky (pomlázky).

Velikonoční pondělí bude patřit hledání vajíček (schováme v areálu zahrady 1000 vajíček a kdo nám aspoň jedno z nich přinese, dostane odměnu) nebo ukázce stříhání ovcí.

Odkaz na akci: https://www.facebook.com/events/364860581016695/

Na obrázku může být: text

Velikonoce, Mikulčice
Dub 20 @ 9:00 – 17:30
Velikonoční jarmark s folklorem Luhačovice
Dub 20 @ 9:00 – 17:00

https://www.facebook.com/events/2253149308086101/?active_tab=discussion

Není k dispozici žádný popis fotky.

VELIKONOCE NA EDENU Brno
Dub 20 @ 9:30 – 16:00
Přijďte navštívit centrum o Velikonocích. Od pátku 19.4. do neděle 21.4. pro vás máme připravený program v duchu jarních svátků.

PROGRAM AKCE

Velikonoce jsou obdobím, kdy vítáme příchod jara. I v letošním roce jsme si pro Vás připravili bohatý velikonoční program. Přístupný bude celý areál centra v době od 9:30 do 18 hod. Navštívit můžete nejen všechny stálé expozice, ale máme připravenou i další zábavu.

Těšit se můžete na:

Panský dvůr

 • Kováře v kovárně.
 • Řezbáře ve stolárně.
 • Výstavu kraslic obsahující téměř 1500 kusů.
 • Dětské dílničky – výroba jarní dekorace.
 • Pletení pomlázek.
 • Zdobení vajec přírodním způsobem.
 • Seva koutek, atrakce pro děti – skákací hrad, malování na obličej.
 • Ukázka a prodej dobového oblečení na zámečku.
 • Galerie – prodejní výstava obrazů I. Nečasové.
 • Velikonoční menu v degustační místnosti.
 • Komentovaná prohlídka minipivovaru. (Vzhledem k velikosti pivovaru se může jedné prohlídky zúčastnit max. 20 osob. Formulář pro zapsání účasti na prohlídce bude umístěn na dveřích minipivovaru. )
 • Pivnice s občerstvením. Sládek minipivovaru centra připraví pro tuto příležitost várku Kopřivového piva (12 %).

Ekopavilon

 • Ukázku tisku na 3D tiskárnách.
 • Výstavu soutěžních výrobků žáků z šestých až osmých tříd ZŠ na téma recyklovatelné materiály.

Horácká vesnice

 • Jízda na oslíkovi Toníkovi.
 • Řezbářská show pana Pecháčka s motorovou pilou.
 • Valda team – ukázka výcviku a triků s koněm (sobota).
 • Jízda na koních pro děti po prostranství v Horácké vesničce.
 • Ukázka zdobení vajíček slámovou technikou s paní Marcelou Hrabovskou na statku.
 • Mláďátka z Edenu. Ukázka nových přírůstků na Edenu. Líhnutí kuřátek na statku.
 • Dílnička pro starší děti – vinutí skleněných perel.
 • Opékání jablek nad ohněm.
Velikonoční vstupné:

Dospělí – 120 Kč.
Děti do 6 let zdarma.
Děti od 6 do 15 let – 80 Kč.
Důchodci, studenti – 80 Kč.
(rodinné zvýhodněné vstupné 2 dosp. + 2 – 3 děti za 340 Kč, 1 dosp. + 2 – 3 děti za 240 Kč)

https://www.centrumeden.cz/cs/kalendar-akci/velikonoce-na-edenu-(1)
Na obrázku může být: jídlo a text
Velikonoce na zámku Lešná
Dub 20 @ 9:30 – 18:00

Velikonoce na zámku Lešná
Interiéry zámku Lešná se během velikonočních svátků ocitnou v záplavě květin a jarních motivů. Originální květinové aranžmá zajišťuje osvědčené floristické studio Circo di fiori. V zámeckých pokojích jsou využity rozličné velikonoční motivy a každá místnost má svůj osobitý styl. V jarním aranžmá většinou nechybí osení a jarní cibuloviny, vše doplňují nakvetené dřeviny jako například třešně, kočičky, zlatice, magnolie, hnízda z proutí a samozřejmě symbolika velikonočního vajíčka. Velikonočně vyzdobený zámek mohou návštěvníci obdivovat již od Zeleného čtvrtku.

Ve čtvrtek 18. dubna bude zámek otevřen od 10 do 16 hodin (prohlídky každou hodinu, poslední prohlídka začíná v 15.00). Od pátku 30. března do pondělí 2. dubna bude zámek otevřen od 9.30 do 18.00 hodin (poslední prohlídka v 17.00).

Na obrázku může být: text

Veselé Velikonoce na stezce Valaška
Dub 20 @ 9:30 – 17:30

✹Přivítejte jaro s námi na Stezce Valaška ❃
➜ Akce: Veselé Velikonoce na stezce Valaška
➜ Místo: Pustevny, Stezka Valaška
➜ Termín: 19. – 22.4.2019
❀▪❀▪❀❀▪❀▪❀❀▪❀▪❀❀
Kromě krásného počasí a úžasných výhledů Vás bude čekat náš nový maskot Radegastík, který s Vámi bude celý den. Můžete se s ním vyfotit, děti dostanou i nějakou tu dobrotu a rád Vás na stezce doprovodí.
❀▪❀▪❀❀▪❀▪❀❀▪❀▪❀❀
Akce začíná v pátek, kdy otevřeme na naší stezce TRAMPOLÍNY!! Trampolín je celkem 9 a jsou ve 12 m výšce. Je to opravdu unikát, který nenajdete široko daleko a děti si to určitě užijí. Pro děti budeme mít připravený čaj, kreslení a zdobení vajíček.
❀▪❀▪❀❀▪❀▪❀❀▪❀▪❀❀▪
V sobotu nás bude celý den provázet rádio Orion , den plný her, malování na obličej, můžete si u nás uplést svůj vlastní karabáč ! V neděli nás bude dnem provázet Dolní oblast Vítkovic a jejich chemická laboratoř, děti budou moct vidět různé hokusy pokusy nebo si je i vyzkoušet. V neděli i v pondělí si přijdou na své pánové! Za „vyšlehání“ své ženy, dcery, přítelkyně atd. dostanete od nás panáčka vaječného koňaku ZDARMA!!!
☺ A to se pánové určitě vyplatí.
❀▪❀▪❀❀▪❀▪❀❀▪❀▪❀❀▪
Budeme vyhlašovat soutěž o nejhezčí namalované vajíčko, vítěz dostane VSTUPENKU ZDARMA na stezku.
Tak neváhejte a přijďte, těšíme se na Vás.

Vaše stezka Valaška

Na obrázku může být: obloha, noc a venku

dětské dílničky,Nová Lhota
Dub 20 @ 10:00 – 14:00

Na Velikonoční sobotu jsme pro naše nejmenší návštěvníky připravili dětské dílničky, tvoření s paní Magdalénou Valuchovou. Budeme se na Vás těšit od 10:00 do 14:00.

https://www.facebook.com/hotelhaj/?__tn__=%2CdkCH-R-R&eid=ARDIryyzboWuO8PW0Z2n5XxhR4HNKJMk0TyR3hXFCP5au4wC_qp-QhsGSLXYEfF1Z6fCNzDZHvUuAURy&hc_ref=ARTj1P7PLoyiNYwOXhEjauoBxH5mus5qmDdqerjGez_2TL00QhkohxaripaqDvelz3U&fref=nf&hc_location=group

Není k dispozici žádný popis fotky.

Jaro v krajce, Lysice
Dub 20 @ 10:00 – 16:00
Prodloužený velikonoční víkend Kroměříž
Dub 20 @ 10:00 – 19:00

🐣 PRODLOUŽENÝ VELIKONOČNÍ VÍKEND 🐰
od 18. 4. – do 21. 4.2019 budeme mít otevřeno od 10:00 do 19:00 *Ceník platný jako o víkendu.
Těšit se můžete na hledání vajíček, pletení pomlázek, zdobení velikonočních perníčků, soutěžení a také na speciální velikonoční dobrůtky z našeho bistra

https://www.facebook.com/events/460428364697884/

 

Na obrázku může být: 3 lidé, smějící se lidé, text

Velikonoce v dětském světě, Kroměříž
Dub 20 @ 10:00 – 19:00

🐣 PRODLOUŽENÝ VELIKONOČNÍ VÍKEND 🐰
od 18. 4. – do 21. 4.2019 budeme mít otevřeno od 10:00 do 19:00 *Ceník platný jako o víkendu.
Těšit se můžete na hledání vajíček, pletení pomlázek, zdobení velikonočních perníčků, soutěžení a také na speciální velikonoční dobrůtky z našeho bistra

https://www.facebook.com/events/460428364697884/

Není k dispozici žádný popis fotky.

Velikonoce v pravěku | Archeopark Pavlov
Dub 20 @ 10:00 – 15:00

Přijďte oslavit Velikonoce v expozici archeoparku. Budete si moci vyrobit pravěké suvenýry inspirované tímto velikonočním svátkem. Celkem ze tří stanovišť si můžete odnést vlastnoručně vyrobenou „květinovou“ čelenku, mamutí vajíčko či originální náhrdelník. Běžná návštěva expozice (bez rozšiřujícího programu velikonočních dílen) bude možná kromě bílé soboty (20. 4. 2019) i na Velký pátek (19. 4. 2019), Velikonoční neděli (21. 4. 2019) i Velikonoční pondělí (22. 4. 2019) v tradiční otevírací době od 9:00 do 16:00 (poslední vstupenky bude možné zakoupit 30 minut před koncem otevírací doby).

Zažijte Velikonoce jinak!

Změna programu vyhrazena.
Na akci bude pořizován fotografický a audiovizuální záznam

Odkaz na akci: https://www.facebook.com/events/2005085256462904/

Velikonoční hravé jízdárny Lednice
Dub 20 @ 10:00 – 16:00
Velikonoční jarmark Uherské Hradiště
Dub 20 @ 10:00

Tradiční jarmark lidových výrobků, od 10:00 vystoupení folklorních souborů, dechové hudby, country kapel aj.

https://www.facebook.com/events/347843535848262/

Není k dispozici žádný popis fotky.

Velikonoční jarmark, Uherské Hradiště
Dub 20 @ 10:00 – 17:00
Velikonoční pustevny,
Dub 20 @ 10:00 – 14:00
Velikonoční sobota se Solníčkem | Luhačovice
Dub 20 @ 10:00 – 15:00
Zaldík Uherský Brod
Dub 20 @ 10:00 – 17:00

🐰🐰🐰 Velikonoční nadílka víkendové zábavy v ZALDÍKU 🐰🐰🐰

🐣🐣🐣Představujeme Vám program na duben 2019 a těšíme se na všechny menší i větší děti!🐣🐣🐣

Není k dispozici žádný popis fotky.

Vítání jara v Lednici s velikonočním jarmarkem a zahájením XXI. plavební sezóny
Dub 20 @ 11:00 – 16:00

Srdečně vás zveme na oficiální zahájení turistické a plavební sezóny v Lednici, která se bude konat tradičně na Bílou sobotu, tj. 20. dubna 2019. Akce je spojena s velikonočním jarmarkem.

Celý program, který se tentokráte ponese ve folklorním duchu, naleznete na plakátu akce.

Odkaz na akci: https://www.facebook.com/events/260605888187384/

Není k dispozici žádný popis fotky.

Zahájení sezony militarymuzeum Vlkoš
Dub 20 @ 11:00 – 16:00
VELIKONOČNÍ TRADICE NA VALAŠSKU | VELKÉ KARLOVICE
Dub 20 @ 12:00 – 17:00
Datum konání: 20. 4. 2019 12:00 – 20. 4. 2019 17:00
Místo: Wellness hotel Horal
 • ukázka broušení skla s možností vyzkoušet si práci skláře
 • ručně vyráběné foukané skleněné ozdoby, velikonoční ozdoby
 • vyřezávání ze dřeva s karlovickým řezbářem Tomášem Dujkou
 • drátkování a malování vajíček s Pavlou Gáškovou
 • pletení tatarů s valašskými chlapci Mikušovými
 • zdobení velikonočních perníčků