Park Hájenka s lanovým centrem | Břeclav

Krásný prázdninový den jsme strávili v Parku Hájenka v Břeclavi. Bylo to parádních 5 hodin plných pohybu, adrenalinu a taky překonání se (překonaly se jak děti, tak také já sama). Moc jsme si to užili a směle doporučujeme dále! Vše má asi svůj čas … Hájenka byla vlastně prvním tipem na výlet na našem webu s tím, že ji určitě brzy navštívíme. Trvalo to jen 5 let, ale jsme tu! Atmosféru parku podtrhuje i jeho umístění ve valtickém lese – v bezprostřední blízkosti města Břeclav, 6 km od města Valtice a 7 km od oblíbené Lednice. 

My se vydali za dobrodružstvím s dětmi 3 a 5 let! Prošli jsme jak lanový park s vysokými překážkami, tak děti využili i lanáček. Krátcí jsme však byli na obří houpačku – tzv. Big Swing. Pro vás to však může být úžasný zážitek!

Lanáček pro nejmenší

Lanáček pro děti (od 3 let) tvoří 12 překážek ve výšce cca 1,5 metru a celý je opatřen bezpečnostní sítí. Děti si jej mohou prolézt kolikrát chtějí (se vstupenkou dostanou i pásek na ruku). Oceňujeme, že do lanáčku mohou i rodiče a nemusíte se tak bát, zda dítě trať samo zvládne či nikoliv. Ze závěrečné překážky vede cesta buď lanovkou, po skluzavce nebo i po schodech.

Modrá trasa

Tato středně obtížná trasa se nachází ve výšce 2,5 metru a tvoří ji 15 překážek. Děti i dospělí jsou již vybaveni jistícím úvazem. Trasa je vhodná pro děti od výšky 120 cm s doprovodem, při výšce 130 cm ji děti zvládnou již sami. Právě modrou trasu absolvovala naše pětiletá dcera, které ještě sice pár centimetrů chybí, ale s doprovodem ji zvládla na jedničku.

Červená trasa

Nejtěžší trasa v lanovém centru, která čítá 15 překážek ve výšce 4-6 metrů. I zde je doporučována výška lezce 130 cm (minimálně však 120cm s doprovodem). Trasu jsem absolvovala já a byl to opravdový zážitek. Největším adrenalinem bylo odhodlat se ke sjezdu, kdy pod vámi ve výšce 6 metrů nic není … věříte jen sami sobě, karabině a popruhům, že vás dovezou k další překážce. Jakmile jsem strach překonala, vše ze mne spadlo a byl to pro mne velký zážitek! Před trasou jsou lezci vybaveni jistícím úvazem a instruktáží, kde si ještě na zemi vyzkoušíte jak pracovat s karabinou aj.

Houpačka Big Swing

Pro větší adrenalinové odvážlivce se zde nachází ještě jedna atrakce a tou je Big Swing –  obří houpačka, kdy z výšky 16 metrů prožijete volný pád, přetížení i stav beztíže během pár vteřin. Tatínek s námi tentokrát na výlet nejel a tak za nás tuto atrakci neměl kdo otestovat! Půjdete do toho VY??? Houpačka je určena pro jednu nebo 2 osoby a pomocí zdvihacího zařízení vás vytáhnout až do oné výšky 16 metrů a pak už letíte. Mohou na ni i odvážné děti od výšky 120 cm.

Další vyžití v Hájence

Děti si užily taky krásné dřevěné hřiště. K odpočinku a občerstvení vybízí velká dřevěná pergola, do které chodí velmi často místní kozy na průzkum. V nabídce baru jsou nealkoholické i alkoholické nápoje, nanuky, pizza, hranolky, párek v rohlíku, polévka, dezerty a další pochutiny.

Park Hájenka je i místem pro oslavy, tábory, teambuildinové akce, animační programy a každý víkend se zde pořádá diskotéka pro děti s oblíbenými pohádkovými postavičkami.

Návštěvu určitě doporučujeme! Užijte si to zde minimálně tak jako my!

Vizitka

Kraj | Jihomoravský
Město | Břeclav
Adresa | Tovární kolonie 45, Břeclav 4 – Poštorná
Telefon | +420 776 736 747
e-mail | info@hajenkabreclav.cz
www | www.hajenkabreclav.cz
fcb | https://www.facebook.com/lanovecentrumbreclav

Komentáře