Biofarma a lesopark na Jurém, Lužkovice

Kousek za Zlínem v Lužkovicích odbočíte na kopec Juré a cesta vás zavede na rodinnou farmu Vránových, kteří zde hospodaří už devadesát let. K farmě vede pouze zpevněná komunikace, ta je sjízdná osobním automobilem.

Biofarma Juré je vhodné místo pro rodiče s dětmi a pro všechny, kdo mají rádi relax v dnešní uspěchané době! Chovají zde skot, ovce, kozy, slepice, kočky, bernardýny. Nabízí agroturistiku a ubytování na farmě. Díky stylové hospůdce je biofarma přístupná široké veřejnosti s možností zakoupit si bio výrobky. Nechybí ani vyžití pro děti včetně pískoviště, hraček a možnosti nakrmit kozy. Posezení je vhodné pro rodiny s dětmi.

Na farmě se nachází krásné Dětské hřiště Jablíčko.

Hřiště se dělí do tří částí:
Pro děti od 3–5 let• pískoviště, skluzavka, houpačka
Pro děti od 5–15 let• lanová stezka, skluzavka
Společná třetí část jsou naučné prvky• zvonkohra, pexeso

Recenze od Ťapkáme.cz

Zaparkovalo se dole u cesty a následovala procházka cca 1,2km na biofarmu. Holky se těšily na zvířátka, takže kamenitou cestu zvládly s přehledem. Na vrcholu byly již vidět ohradníky, bohužel bez zvířat, jen v dálce se mihlo pár oveček. Když jsem dorazili na farmu, bylo to pro mě trochu zklamání. Na dvorku byla jen jedna ohrádka se třema kozičkami. Herní prvky byly nádherné, dřevěný traktor, skluzavka i lanové překážky, ale jako velkou nevýhodu vidím to, že hned za lanáčkem byl ohradník s elektřinou, jedno pískoviště bylo zarostené trávou, na druhém bylo 5 bábovek, ale bohužel jen 2 nerozbité. Vodní mlýn byl taky krásný, ale voda smrděla a moc nefungoval. Tříkolka taky nejela a fotbal nám přes vyšší trávu moc hrát nešel. Na jednu stranu chápu, že farma a péče o ni je velmi náročná, ale na druhou stranu jsem měla podle webu velké očekávání a děti se těšily na zvířata. Třeba jsme měli jen smůlu a tráva se posekla po našem odchodu a bábovky daly nové…. Do restaurace jsme nešli, vydali isme se raději přes pole hledat lesopark. Cesta nebyla nijak značená ani na tento lesní skvost neupozorňovala žádná směrovka, což si myslím je škoda, protože to tam bylo perfektní. Procházka lesem, kde se nachází 23 herních prvků, skluzavka, prolézačky, lanové překážky, ale i posezení na svačinku, vzdělávací tabule o lesních zvířátkách, vše z kvalitního a poctivého dřeva. Návštěva lesoparku na Juré rozhodně stojí zato.

Vizitka


Kraj | Zlínský
Město | Lužkovice
Adresa | Pod Jurým 63, Lužkovice, 763 11 (zobrazit na mapě)
Telefon | +420 739 016 452
e-mail | biofarmajure@seznam.cz
www | www.biofarmajure.cz
facebook | www.facebook.com/biofarmajure/

Komentáře