Časopis Puntík | Recenze od Ťapkáme.cz

Puntík – náš oblíbený časopis už od prvního čísla. I když je určen pro děti od 2 do 6 let, my se s ním zabavili už dříve. Prohlíželi jsme si obrázky, povídala jsem Lukymu různé příběhy, zkoušeli jsme první aktivity. A hlavně to byla zábava ke každému jídlu. Dnes už si v něm Luky listuje sám 🙂

Proč jej máme tak rádi

První velké plus časopisu Puntík je to, že je natištěn na tvrdším | výkresovém papíře. Neohrabaným dětským ručkám se tak v časopise lépe listuje a není až tak náchylný na roztržení.

Druhý bodík získává Puntík za svoji všestrannost – je to výborný pomocník i třeba pro méně kreativní či vytížené maminky a tatínky. V každém čísle si děti mohou něco vystřihnout a slepit (například indiánské teepee, karnevalovou masku, nějaké zvířátko, pexeso atp.), hledají rozdíly, luští lehké hlavolamy, procvičují si jemnou motoriku, mohou se zde naučit i krásným básničkám, úžasná je prosvicovací stránka s Průzkumníkem žárovkou, vzdělávací stránka  o tom, co se každý měsíc děje v lese a další.

Děti se pravidelně setkávají se svými hrdiny jako jsou skvělý Medvídek Vilda, Líza a Pupík, Panda Švanda a také již zmiňovaný Průzkumník Žárovka a další. Každý z hrdinů přináší stále nové a nové příběhy. Oceňuji práci všech ilustrátorů, díky kterým je časopis hezky barevný a hravý a baví v něm listovat nejen děti, ale i jejich rodiče.

Tématicky se Puntík přizpůsobuje vždy ročnímu období a typickým aktivitám v daném měsíci.

Jako předplatitelé dostaneme tu a tam s časopisem také malý dáreček – většinou v podobě samolepky některých z hrdinů, jednou také velké samolepky na zeď. Na facebookových stránkách se můžete zapojit také do různých soutěží o hezké ceny. Nám se podařilo vyhrát plyšového Puntíka. To bylo radosti … 🙂

Časopis stál původně 29 Kč a po roce zdražil na 39 Kč za číslo, ale stále se podle mne investice do něj vzhledem k obsahu a kvalitě zpracování určitě vyplatí. Časopis Puntík jsem už vícekrát doporučila svým známým nebo jej koupila jako dáreček ve formě předplatného. V dnešní době už děti moc neznají posílání pohledů a dopisů. Ze schránky znají většinou tak vybírání letáků. Proto třeba náš Luky má vždy velkou radost, když místo vyhazování letáčků najde ve schránce další číslo Puntíku.

Časopis využíváme vesměs doma, dříve jsme v něm listovaly hlavně při svačinkách a obědech, občas jej vezmeme sebou i na výlet pro případ nouze. Jedinou nevýhodou u nás doma je, že máme tendenci ke shromažďování starých čísel a tak jsme ještě týden zpět měli doma všechny časopisy od prvního vydání (tedy července 2017).

A protože jste zvyklí od nás také na videorecenze, tak jsem i k Puntíkovi sestříhala krátké videjko. A jaký je Váš oblíbený dětský časopis?

www | www.casopispuntik.cz
fcb | www.facebook.com/casopispuntik/

Komentáře
Please follow and like us: