Dětské hřiště | Ostrožská Lhota

Ostrožská Lhota je malá obec, kde dětem vybudovali krásné velké hřiště. Hřiště je oplocené a nachází se zde celá řada vzrostlých stromů, které nabízí v létě příjemný stín.

Děti zde mohou řádit ve dvou průlezkových domcích – jeden je zakončen točitou skluzavkou a druhý skluzavkou klasickou. Krásná je dřevěná chaloupka, podobná té pohádkové perníkové. K houpání je zde houpací koš, jedna klasická houpačka, jedna houpačka pro menší děti, dvě pružinová houpátka a houpací kláda. Dále zde mají „pavučinovou průlezku“ a úplně na konci je vstup na dvě víceúčelová hřiště, kde jsou branky, koše i síť.

V druhé části tohoto hřiště se nachází ruské kuželky (ty zde bohužel nebyly) a vodní stolek (ale zatím bez vody). V této části jsou také rozmístěny včelíny a hmyzí domky (na toto téma jsou zde i informační /vzdělávací tabule), děti se mohou schovat v dřevěném teepee a mají tu i hezký totem s vyřezaným indiánem.

V areálu je všude příjemná zeleň, jsou zde lavičky (dokonce i lavečka se stolkem pro děti) i odpadkové koše. Opravdu krásné hřiště, děti jsme odsud nemohli dostat. A protože bylo teplo, vydali jsme se do místní cukrárny u Budařů na točenou zmrzlinu (klasika Adria Gold, cukrárna se nachází na křižovatce pod kostelem). A to byla sladká tečka za naším výletem 🙂

Auto jsme zaparkovali v ulici Řádek, kousek od lávky přes potok, která vede přímo k hřišti. Hřiště je otevřeno od pondělí do neděle v čase od 8:00 do 20:00.

Vizitka


Kraj | Jihomoravský
Obec | Ostrožská Lhota
GPS | 48.9777403N, 17.4673542E

Komentáře