Dětské hřiště Za Hájkem | Veselí nad Moravou

Dětské hřiště Za Hájkem ve Veselí nad Moravou dostalo po delší době zcela nový kabát. Téměř všechny nové průlezkové prvky jsou ze dřeva a tak skvěle zapadají do okolí vzrostlých stromů.

Dominantou tohoto hřiště je průlezkový domek se skluzavkou a různými typy přístupových cest. Dále se zde nachází houpací koník, dřevěná houpací kláda, dvě klasické houpačky, houpací koš, menší pískoviště a náš evergreeen v podobě lanovky, který dnešní děti milují stejně tak jako my pamětníci před 20 lety. Nesmím zapomenout ani na nový – pavučinový – velký kolotoč, který je určen ale spíše starším dětem.

Na hřišti se nachází také zázemí pro rodiče v podobě posezení a několik laviček. Všechny prvky jsou podsypány malými kamínky. Určitě nezapomeňte také sebou vzít míč, hned vedle se totiž nachází fotbalové hřiště s brankami. V zadní části se od loňského roku nachází dokonce grilovací sestava.

Dětské hřiště je pod kamerovým dohledem.

Jsem moc ráda, že město vyslyšelo rodiče, kteří si stěžovali na špatný stav většiny dětských hřišť v našem městě a pustilo se tak do jejich postupné obměny. Hřiště Za Hájkem je krásné a my se sem moc rádi vracíme.

Pro ty, co se ve Veselí tak úplně neorientují, je hřiště trochu schované. Pokud pojedete z centra po hlavní silnici, tak u náměstí 24. dubna (dnes je to již zástavba a u cesty je malé parkoviště) zahnete doleva (na rožku je Penzion Eva) a pak už první (i druhou) odbočkou vpravo se dostanete přímo k hřišti. Kolem hřiště také vede cyklostezka směrem na Milokošť. – viz také odkaz na mapu ve vizitce.

Vizitka


Kraj | Jihomoravský
Město | Veselí nad Moravou
GPS | 48.9606311N, 17.3883981E (odkaz na mapy.cz)

Komentáře