Envicentrum Pro krajinu | Vysoké pole

Envicentrum je areál s několika dřevěnými chaloupkami, ve kterých se pořádají různé vzdělávací akce. Stěžejní myšlenkou celého projektu je pak udržení tradičního hospodaření v našem regionu. Při naší návštěvě byly všechny domky bohužel zavřené, ale i tak areál nabízí ukázku zemědělských strojů a spoustu zvířat. Děti si prohlédnou slepice, kachny, husy, králíky, koně, oslíky, ovečky, kozy, holuby, andulky atp. Celý areál envicentra je veřejnosti přístupný neomezeně. Jinak domky bývají otevřeny vždy v neděli od června do září – od 13 do 17:00. Vzhledem k letošní situaci (2020) se bude sezóna zahajovat až o prázdninách. Proto je lepší se vždy informovat o aktuálním dění.

V areálu je rozmístěna řada informačních tabulí s různými tématy jako Setí obilí, Zabíjačka, Stromy – plody – šišky, Nerosty, Živočichové vodní nádrže a okolí, Byliny, Motýli na Valašsku, Sušení ovoce atd. Moc pěkná je i bylinková zahrádka. Dozvíte se, jak dlouho se rozkládá v přírodě takový polystyren, kovy, sklo, papír, bioodpad, pet láhve. Velice hezkou aktivitou je poznávaní stromů podle kůry a když otevřete dvířka, uvidíte i jak vypadá třeba dubové dřevo – rovnou i s popiskem jeho využití – na sudy, parkety, loutky, nábytek. V areálu se nachází také jedna ze čtyř ptačích rozhleden.

Z envicentra isme se vydali dále po křížové cestě, mimochodem je to kočárková trasa, do mírného kopce ke kapličce Bojatín. U ní si můžete posedět pod lípami na lavičce a pak se vydat dlažděnou cestou lemovanou léčivými bylinkami k vodní kapličce, kde je podle pověsti léčivá voda ze studánky. Trasa z evicentra je k vodní kapličce cca 800 metrů po asfaltové silnici.

Výlet určitě doporučujeme pro rodiny s dětmi. Pokud si jej chcete užít na 100%, doporučujeme si předem nejdříve zavolat.

Vizitka


Kraj | Zlínský
Město | Vysoké pole
Adresa | Vysoké Pole 273, 763 25 Újezd (zobrazit na mapě)
Telefon | +420 733 312 712
e-mail | brtisova@prokrajinu.eu
www | www.prokrajinu.eu
facebook | www.facebook.com/EnviCentrum

Komentáře