Knížky O pejskovi a kočičce – naše první čtení

Často se maminky dotazují na knížky pro první čtení malým dětem, kde by převládaly obrázky nad textem. My jsme byli a stále jsme moc spokojení s příběhy O pejskovi a kočičce, které znám i já ze svého dětství. Také si vzpomínám, že jsem jako dítě byla s dědou na divadelním představení.

Knížky jsou menší, čtvercového formátu o rozměrech cca 21 x 19 cm. Na každé stránce se nachází jednoduchá ilustrace od Josefa Čapka doplněná o tři až čtyři věty textu. Celý příběh je jednoduchý poutavý a zabere do 5 minut čtení (záleží, jak dlouho ještě prohlížíte obrázky).

Nejznámější jsou pak příběhy o tom, Jak si dělali dort, Jak si myli podlahu, Jak si pejsek roztrhl kalhoty (+ O panence, která tence plakala).

Existují také novější knížky tématicky zaměřené například na Mikuláše (text Josef Čapek), Vánoce či Velikonoce. Jsou ve stejném duchu, ale ilustrace a text jsou od Jany Uhlířové. Obrázky jsou krásné, už je na nich ale více věcí.

Knihu koupíte do cca 150 Kč za 1 kus. Jak jsem našla, jsou dokonce vydány i v angličtině, němčině a slovenštině.

Příběhy o pejskovi a kočičce jsme doplnili o pohádky na DVD a CD, které jsou namluveny ještě panem Högerem (zakoupeno na Lídlu za cca 50Kč).

I když přidáváme nové knížky, tyto patří mezi oblíbené stálice v naší knihovničce. Nyní, když už je Luky starší – tak podle obrázků vypráví pohádku sám.

Ukázka z knihy Jak dělali dort – pro představu poměr obrázek text.

Komentáře
Please follow and like us: