Náš neplánovaný a přesto úžasný výlet do Lamacentra | Brno

Nejkrásnější výlety jsou ty neplánované. Do Lamacentra jsme se vydali z našeho putování po Moravském krasu, trochu jsme bloudili, ale nakonec jsme si to užili na 100%. Lamacentrum se nachází nad Brnem, v bývalém vápencovém lomu Džungle, na kopci Hády. Brno z tohoto pohledu neznáme, takže nás toto místo i jeho okolí velmi mile překvapilo. K Lamacentru se nedostanete autem, je třeba zaparkovat pod kopcem – kousek od závory. Pak jsme pokračovali i s kočárkem asi 200 metrů pěkně nahoru do kopce až se před námi objevila vstupní branka.

Pokladna se nachází uprostřed areálu, cestou k ní jsme míjeli budkostrom, kadibudku, bosou stezku, sluneční hodiny a děti si mohly vyzkoušet i vodní hrátky. Po levé straně mají výběhy malé kozy a ovečky a najdete zde i zakrslé králíčky (pro které je na pokladně připravena mrkvička). Po pravé straně mají výběhy lamy alpaky. Po areálu jsme se pohybovali volně a mohli jsme i za zvířátky, které se nechali pohladit a nakrmit zakoupeným krmením. Zvířatům můžete přinést i vlastní mrkev a jablka, ty si ale převezme ošetřovatelka, která musí mít pod kontrolou, kolik toho zvířata sní. Do samotného výběhu k lamám se může pouze s průvodcem, který nás s jednotlivými lamami seznámil a povídal nám o jejich životě, zajímavosti a důležité informace (např. jsme si museli dávat pozor, abychom nestáli zvířeti za zadkem). Kromě krmení si děti mohly vyzkoušet i sprchování zvířat v horkém dni, což byl taky veliký zážitek.

Prostředí lamacentra je opravdu moc hezké,  lemováno skalami, s řadou míst i pro odpočinek + nápojový automat, kde zakoupíte i drobné občerstvení. Vůbec nám v tu chvíli nepřišlo, že se nacházíme v Brně.

Pokud přemýšlíte nad výletem do Brna, toto místo určitě doporučujeme, důležité je však si na stránkách zkontrolovat otevírací dobu. Jakmile se brány Lamacentra pro lidi uzavřou, otevřou se naopak branky v ohradách a lamy, ovečky a postupně i kozy se mohou rozběhnout po celém lomu a v klidu se pást.

Nedaleko tohoto místa je i Růženin lom, okouzlující místo zejména na podzim. Zajímavostí kromě spousty chráněných rostlin a živočichů je tu i dřevěná stezka rákosím, měřící 170m!

Naše fotogalerie

Vizitka

Kraj | Jihomoravský
Město | Brno
Adresa | 614 00 Brno – Maloměřice (popis cesty)
Telefon | +420 608 434 564
e-mail | pshady@email.cz
www | www.lamacentrum.cz
facebook | www.facebook.com/Lamacentrum/

Komentáře