Les park | Vřesovice

V les parku se nachází řada dřevěných prvků – houpačka, menší horolezecká stěnka, domek, dřevěná lávka atp. Super nápad jsou lesní kuželky a houpací sítě. Po lesoparku najdete také různé vzdělávací tabule se zvířaty, která zde žijí.

Lesní bar nabízí spoustu místa k posezení. Pro děti je zde pěkné zázemí: dětské hřiště s domečkem, skluzavka, malá a velká trampolína, můžete si zahrát ping-pong, pískoviště s bábovičkami, dětem se bude líbit určitě i teepee.

Pro děti je zde připravena Bobří stezka. V lesním baru si vyzvednete herní kartičku a můžete se vydat na cestu. První zastávka se nachází přímo nad barem, u ohrady s ovečkami. Druhá zastávka je pak u rybníka. Další zastávky už vedou jen podél polní cesty. Celkem je 11 stanovišť, tedy 11 otázek (u některých se i dospělí určitě poškrábají za uchem). Odměnou za vyplněnou kartičku je krásné pexeso se zvířátky, které dostanete opět na baru a zde si také můžete zkontrolovat své odpovědi. Původně jsem očekávala nějaké lízátko a toto mne velmi mile překvapilo a Lukymu se moc líbilo. Co se nám moc nelíbilo je, že od třetího stanoviště vede Bobří stezka vyloženě jen po polní cestě. Ale zase na druhou stranu můžete kdykoliv odběhnout s dětmi do lesa na průzkum.

Novinkou roku 2019 je v Les Parku otevření Adventure Minigolfu s 9 jamkami. Dráhy na umělých trávnících jsou originální a při hře se zabaví celá rodina. Tématicky je vše samozřejmě o lese. Veškeré vybavení si půjčíte na místě.

Lesopark je krásné, klidné místo, menší výtku jsme měli vloni ke stavu některých dřevěných prvků přímo v lese, ale vypadá to, že letos byly nahrazeny právě novým 9 jamkovým minigolfem.

Možnost parkování je přímo u vstupu do lesoparku a pak už jen sejdete po stezce dolů.

Vizitka


Kraj | Jihomoravský
Město | Vřesovice
Adresa | Vřesovice 312 – nad Klimentským rybníkem, 696 48 Vřesovice (zobrazit na mapě)
Telefon | +420 604 230 881
e-mail | info@les-park.cz
www | www.les-park.cz
facebook | www.facebook.com/LesParkVresovice/

Komentáře