Minifarma | Lubina (SK) – kousek za hranicemi

Pokud Vaše děti milují zvířátka, určitě si zajeďte na Minifarmu na Slovensko, která se nachází v obci Lubina, kousek pod Velkou Javořinou. Na minifarmě chovají většinou domácí zvířata a úžasná je v tom, že s dětmi můžete přímo za zvířátky sami nebo případně v doprovodu animátorů. Můžete si je pohladit, některá zvířátka jako kozy, lamy, poníka … i nakrmit. Balíčky s krmením se kupují na pokladně za 1,5€.

Minifarma je tak akorát veliká, abyste ji prošli s menšími dětmi. Kočárek můžete vzít sebou, jsou tu udělány i sjezdy pro ně. Raději šátek nebo nosítko. Kromě zvířátek je tu i vyžití pro děti v podobě skluzavek, domečků, trampolína, různá šlapadla a odrážedla, houpací sítě atp.

V areálu můžete narazit na krásné vyřezávané sochy zvířátek. Farma je opravdu moc hezky upravená i co se týče výběhů pro zvířátka. Některé mají až pohádkové domečky 🙂 U každého zvířátka máte napsáno, jak se zvíře jmenuje a také zda smíte za ním vstoupit nebo si jej hladit či krmit.

Když jsme zde byli poprvé, nejhezčí zážitek bylo pro nás krmení telátka. Při druhé návštěvě nás uchvátilo krmení dvou daněl, které byli opravdu krásné a krotké. První jarní návštěva sebou nese vždy kouzlo mláďátek – kachňátka, malí králíčci či klokánek, neposedná selátka… Děti se mohou svést v doprovodu animátora na konících nebo ponících (1 malý okruh = 2€). Většina zvířátek je zvyklá na pohlazení, ale některá jsou i plachá. V areálu se pohybují animátoři, kteří Vás doprovodí ke zvířátkům a také Vám poví různé zajímavosti.

Minifarma je plná nejrůznějších zákoutí a posezení, kde si můžete rozbalit svačinku. V novém bufetě je možno zakoupit pouze sladké nudle a tedy pití či kávu. Stále mi zde trochu chybí možnost menšího obědu nebo alespoň svačiny (pozor na tyčinky – jedny jsou pepřové a pálí jako čert! :))

Cesta na farmu je dobře značená. Parkování pak přímo u farmy. Děti do 3 let vstupné neplatí, děti 6€ a dospělí 8€. O víkendu bylo docela hodně lidí, ale od června mají farmu otevřenou i ve všední den, kdy budete mít farmu skoro celou pro sebe!

Vizitka


Stát | Slovensko
Obec| Lubina
Adresa | Barina 821, Lubina 916 12 (zobrazit na mapě)
Telefon | 0917 661 263
e-mail | ahoj@minifarma.sk
www | www.minifarma.sk
facebook | www.facebook.com/Minifarma.sk

Komentáře