U Černého potoka – penzion, hostinec a vyžití pro děti | Vápenky

Penzion s příznačným názvem U Černého potoka jsme navštívili poměrně nedávno. Samozřejmě jsme museli zamířit na dětské hřiště, které se nachází pod penzionem a ze kterého byl Lukášek nadšený, protože tam kde je zatočená skluzavka, tam je to vždycky super 🙂

Nachází se zde velký – dřevěný – průlezkový domek s klasickou a točitou skluzavkou, dvě houpačky a z domku vede také lanovka. O kousek dále je pak „brána“ do lesa, kde jsou na začátku dřevěné sochy a také bunkr z klestí. Bohužel dále jsme se nemohli vydat, protože je zrovna sezóna komárů a fakt se to nedalo. Takže les necháme opředen rouškou tajemství a až se sem vydáte na výlet, můžete jej s dětmi prozkoumat. Nově zde mají nainstalované dva houpací vaky. Vedle je pak ohniště. Nahoře u vstupu se nachází menší koupací biotop s molem.

Co mně mrzí, že jsme si zde nedali jídlo, i když to původně bylo v plánu. Místní restaurace je velice vychvalovaná a na terase i před penzionem bylo vidět, že o hosty zde nemají nouzi. Tak snad to příště napravíme a ta mladší nám to dovolí. Ráda bych se sem podívala někdy opět i v zimě, kdy zde bývá dostatek sněhu – to my ve Veselí už několik let neznáme 🙂

I když chválíme, máme několik postřehů pro zlepšení. Jsou to sice maličkosti jako prasklá skluzavka, po které se nedalo jezdit a hrozilo v lepším případě roztržení oblečení nebo trochu zvláštní dojezd u točité skluzavky. Chyběla nám třeba houpačka nebo pískoviště pro malé děti, ale chápeme, že dětské hřiště je zde spíše jako doplněk k restauraci a penzionu. Určitě by však trocha péče dětskému hřišti prospěla.

Penzion

Nabízí zde jedenáct příjemně zařízených pokojů v podkrovních prostorách penzionu. Dvou až pětilůžkové pokoje jsou vybaveny vlastní koupelnou se sprchovým koutem, umyvadlem a toaletou. Všechny pokoje jsou vybaveny klimatizací, topením a WIFI připojením.

Další tipy v okolí – námi zatím neprobádané

A dostali jsme několik skvělých tipů na výlety v okolí. Samozřejmě výšlap na Velkou Javořinu (tam jsme byli ještě bez dětí), procházka ke stromové kapli nad Novou Lhotou (cca 4 kilometrová cesta), výlet k Havranímu vodopádu (z fotek je to pro mě spíš splávek 😀 ), výlet do přírodní rezervace Jazevčí, NPR Porážky – na jaře zde rostou orchideje. Nachází se zde řada turistických stezek i cyklostezek. V zimě je zde pak kousek lyžařský areál. 

Vizitka


Kraj | Jihomoravský
Město | Vápenky
Adresa | Vápenky 262, 69674 Nová Lhota Vápenky (zobrazit na mapě)
Telefon | +420 518 321 051
e-mail | info@vapenky.cz
www |www.vapenky.cz
facebook | www.facebook.com/vapenky/

Komentáře