Přístaviště ve Vnorovech | Baťův kanál

Jeden z posledních slunných letních víkendů jsme využili k návštěvě přístaviště na Baťově kanále ve Vnorovech. Je to velmi příjemné místo, ideální na nedělní rodinný výlet. Pro děti je zde spousta vyžití.

Jako první se samozřejmě zmíním o možnosti zapůjčit si motorovou loďku nebo jiné plavidlo 🙂 a udělat si tak hezkou projížďku. Přímo v přístavišti je i plavební komora a hned vedle malý stánek s občerstvením. Vedle vstupu na Pohádkovou a Pirátskou stezku kotví loďka, kterou doporučuji s dětmi prozkoumat. Je to obchůdek s krásnými věcmi; my si koupili na památku krásné tričko!

Pohádková & pirátská stezka

Pro děti zde připravili také dvě stezky – Pohádkovou a Pirátskou. My jsme si prošli zatím tu pohádkovou. Za 40 Kč jsme si koupili sešitek ke stezce (je opravdu krásný, z tvrdého papíru a doma využíváme dále jako omalovánky) + jsme dostali klíče od perníkové a vodnické chaloupky (na stezku se mohou vydat nanejvýš dvě rodiny (více klíčů totiž nemají :)). Na každém stanovišti děti plní nějaký úkol a dávají si razítko do deníčku. Poté zajdete zpět do stánku, odevzdáte klíče a děti si můžou z truhly vybrat nějaký hezký poklad (lízátka, žvýkačky, lipo, „drahé kameny“). Počítejte s časovou náročností do 30 minut. Stezka byla udržovaná, lze projet i s kočárem.

Na pirátskou stezku se chystáme, jen co nám to počasí dovolí. Pár stanovišť jsme zahlédli, jelikož se prolíná částečně se stezkou pohádkovou. Navíc za 70 Kč si děti mohou vyrobit pirátský šátek – dostanou šátek, tiskátka a latexovou barvu.

Zvířátka v přístavišti

V přístavišti mají také spoustu zvířátek. Pejsek, ovce a slepice tu pobíhají mezi návštěvníky, omazlená koza je pak ve svém výběhu. Chovají zde také korely a huňatého králíka.

Vnorovský jez

Hned vedle Baťova kanálu teče také řeka Morava a pokud půjdete po proudu cca 200 metrů, dostanete se k velkému jezu / splavu. Lze jej i po mostě přejít, ale je to teda výška. Zde si opravdu své děti hlídejte, není to všude 100% zabezpečené.

Praktické informace

Do přístaviště je to trošku delší cesta, která je z Vnorov až na jednu důležitou odbočku značena (my to tu známe, ale kdo sem jede poprvé, tak směrovka se nachází dost za odbočkou, tak se dobře dívejte). Ve finále jedete po prašné cestě podél Baťova kanálu (pokud uvidíte chodce nebo cyklisty, přibrzděte prosím, ať se nezadusí prachem :)). Parkovacích míst je zde dost. V přístavišti se můžete pohybovat i s kočárkem. Jen si opět hlídejte děti – přístaviště dělí zmiňovaná plavební komora a zábradlí je jen na jedné straně. Můžete se sem vydat určitě po cyklostezce i na kole!

Výlet sem je taková příjemná oddechovka, my si to moc užili! Tak pokud se sem vydáte, tak nám napište, jak se Vám a dětem výlet líbil 🙂

Tipy na další přístaviště, které jsme navštívili:

Naše malá fotogalerie z výletu

Vizitka


Kraj | Jihomoravský
Obec | Vnorovy
Adresa | Plavební komora 1, 696 61 Vnorovy
Telefon | +420 602 815 874
facebook | www.facebook.com/batuvkanal.cz

 

Komentáře