Vodní nádrž, naučná stezka a cyklostezka | Újezdec u Uh. Brodu

V Újezdci, místní části Uherského Brodu naleznete od roku 2020 novou vodní nádrž, která zabírá plochu 2,5 hektaru a kromě zadržení vody v krajině má i rekreační funkci.

My jsme se sem vydali na výlet, když jsme se dozvěděli o vzniku naučné stezky (jaro 2022). Auto jsme zaparkovali za mostem u kolejí, lze i na vlakovém nádraží. Odtud jsme šli pešky asi 300m až jsme došli k vodní nádrži, kde děti potěšily labutě a kačeny. Kolem dokola jsou i lavičky vybízející k relaxaci a odpočinku.

Stezku tvoří 20 dubových sloupů, kde na každém je řezbářsky vyobrazena buď květina, pták, brouk či plaz. Celkem tedy 80 dřevořezeb vždy s popiskem na cedulce. Cílem tohoto projektu je seznámit návštěvníky s faunou a florou typickou pro oblast Uherskobrodska. Autorem je řezbář Roman Mikuš ze Vsetína.

V těsné blízkosti rybníku, resp. na druhé straně kolejí je cyklostezka vedoucí z Újezdce do Šumic, takže doporučujeme s sebou do kufru na výlet přibalit i kola. Celková délka této cyklostezky je asi 1,5km po rovince a na konci narazíte na malé hřiště.

Naše fotogalerie

Komentáře