Zoologická zahrada v Brně

Přijďte se podívat do zoo, která v tuto chvíli chová více jak 1700 zvířat 368 druhů v krásném prostředí Mniší hory. Zoo Brno je otevřena 365 dní v roce a její kopcovitý terén lze překonávat několika způsoby – v tempu nordic walkingu, pohodovou procházkou nebo v pohodlí populárního zoo vláčku.

Tygří skály

První expozicí, která čeká návštěvníka po vstupu do Zoo Brno, jsou Tygří skály. Jedná se o velkoryse pojatý výběh, který obývají tygři sumaterští. Zvířata lze v expozici pozorovat z vyhlídek přes skleněné přepážky, prosklené jsou i zimní ubikace a velmi atraktivní je prosklená vyhlídka z restaurace U Tygra, která s výběhem přímo sousedí.

Beringie

Další expozice brněnské zoo je vyhrazena nejen medvědům kamčatským. V celku nazvaném Beringie najdete také výběh vlků arktických, kanadských bobrů nebo rosomáků. Kromě toho se tu můžete podívat do dvou voliér a kamčatské chalupy.

Patrně nejcennějším a nejpřitažlivějším exponátem jsou lední medvědi. Cestou k nim se můžete ještě zastavit v průchozí voliéře orlů bělohlavých, která se nachází v sousedství indiánské chýše kmene Haida a je doplněna výběhy pro ursony kanadské a skunky severní. Je technicky náročnou stavbou tvořenou 17 m vysokou ocelovou konstrukcí o průměru 30 m, která je shora uzavřena nylonovou sítí, a vstup do ní vede chodbou proraženou ve skále z umělého kamene. Návštěvník se dostane do bezprostřední blízkosti orlů bělohlavých, ale přitom je konstrukčně zamezeno úniku ptáků z voliéry.

Průchozí expozice klokanů

Celým klokaním areálem vede stezka, na které se dostanou návštěvníci do bezprostřední blízkosti se zvířaty. Součástí je i skála vyzdobená napodobeninami skalních maleb původních obyvatel Austrálie – Aborigines. Expozici obývají klokani žlutonozí.

Africká vesnice

Africká vesnice je vybudována v nejvyšší části Mniší hory. Osadu tvoří repliky osmi afrických chýší, část z nich slouží jako zázemí pro zvířata a část pro vzdělávání, občerstvení a odpočinek návštěvníků. Z několika vyhlídkových míst mohou lidé pozorovat drobné africké domácí zvířectvo, jezero s plameňáky, ostrov lemurů kata a žirafy, zebry a pakoně modré. Vodojem je na tomto místě zoo od roku 1973 a nyní tvoří součást expozice jako horkovzdušný balon, který s romantickým cestovatelem přistál v Africe uprostřed domorodé osady.

Kontaktní ZOO pro děti

Velké oblibě se těší i Dětská zoo, která kromě přímého kontaktu dětí se zvířátky nabízí i aktivní vyžití na houpačkách, skluzavkách a prolézačkách. V pavilonu Tropické království najdete želvy obrovské, kočky pouštní a také vzácného ještěra – varana komodského.

Vizitka


Kraj | Jihomoravský
Město | Brno
Adresa | U Zoologické zahrady 46, Brno (zobrazit na mapě)
Telefon | +420 546 432 311
e-mail | zoo@zoobrno.cz
www | www.zoobrno.cz
facebook | www.facebook.com/ZooBrno/

Zdroj: www.zoobrno.cz

Komentáře
Please follow and like us: