Baťa kanál U Veličky & dětské hřiště | Strážnice

Hezkou neděli jsme strávili ve Strážnici na místě, kde se kříží Baťův kanál s řekou Veličkou – Penzion & bistro Baťa kanál u Veličky, ke kterému naleží také zahrada s posezením a s různými prvky pro děti. Mají zde trampolínu, menší nafukovací hrad, hezký domeček se skluzavkou, kde jsme objevili s dětmi i hnízdo, houpačky, pískoviště ve tvaru loďky, ohniště … Na zahradě se nachází také makety 4 princezen – Sněhurka, Popelka, Locika a Elsa z Ledového království a nově přibyly také pohádkové postavičky jako Maková panenka, Víla Amálka či Olaf.

V nabídce má bistro alko i nealko nápoje, teplé i studené, mají dobré pivo :), na jídlo obvyklé rychlovky a k tomu různé pochutiny. Nabízí také možnost ubytování a půjčí vám zde kola i lodě!

Malujete kamínky? Přineste svůj kamínek ke strážnickému kamínkovníku, který se nachází před vstupem (u kotvy) a vyměňte jej za jiný.

Na dohled je i plavební komora, za kterou se nachází „Ostrov Pepka námořníka“. Jedná se o menší občerstvení s hezkým posezením. Lukáškovi se zde líbila pirátská průlezka (u nás je vše s kormidlem nazýváno pirátské) se skluzavkou.

My jsme se vydali pak ale cestou podél Baťova kanálu – směr strážnický park. Vyjdete v podstatě uprostřed parku. Na dohled je zámek z 13. století. Původně se jednalo o strážní hrad – od toho je také odvozen název města Strážnice. V zámku si můžete projít zámeckou knihovnu či stálou expozici hudebních nástrojů. Kousek od zámku se nachází také krásná platanová alej. Zámecký park je plný zajímavých stromů a zákoutí.

Výlet je vhodný i pro menší děti, kočárky i čtyřnohé miláčky.

Chcete si udělat hezký celodenní výlet s dětmi do Strážnice? Sestavily jsme e-book s 16 rodinnými výlety v okrese Hodonín, které jsou naplánovány od A do Z. Strážnice nesmí chybět! Jen sbalit batoh a vyrazit! Více informací o e-booku najdete zde (klik).

Vizitka

Kraj | Jihomoravský
Město | Strážnice
Adresa | U Plavebního kanálu 1326, 696 62 Strážnice
Telefon | +420 739 800 586
e-mail | info@uvelicky.cz
www | https://www.uvelicky.cz/
facebook | https://www.facebook.com/batakuvelicky/

Komentáře