Hřiště Motýlí louka a hřiště u hospůdky Na žabě | Fryšták

Fryšták je město, které leží cca 7 km severně od Zlína a nabízí krásné vyžití pro děti v podobě dvou dětských hřišť.

Dětské hřiště Motýlí louka

Mimo klasické prvky jako houpačka, lanovka, tabule na kreslení křídou se zde nachází také hezký lanáček a menší stezka bosou nohou. Od lanáčku lze pozorovat spoustu poletujících motýlů. Nezapomněli zde ani na rodiče, pro ně jsou zde umístěny posilovací stroje.

V létě tu tedy stín nehledejte. Parkuje se zdarma hned u hřiště. Návštěvu zde můžete spojit i s procházkou k hezkému rybníku Výlanta.

Dětské hřiště, rybník & hospůdka v části Horní Ves

Na opačné straně Fryštáku se pak nachází u dalšího hezkého rybníka pěkné dětské hřiště s mnoha rovněž dřevěnými prvky. Výhodou je zde i oblíbený Šenk (hospůdka) Na žabě. K procházce můžete využít místní Andrýskovu naučnou stezku, která je pojmenována údajně podle nejstaršího rodáka Fryštáku. Má celkem 12 zastavení, ale můžete využít jen zkrácený okruh – napojit se tak můžete přímo u rybníka a poté ze stezky sejít na stejné místo. Stezka vás zde provede lesem i kolem zahrádek.

Neznáte dobře Hodonínsko? I to nabízí spoustu krásných výletních míst pro rodiny s dětmi. S našimi rodinami máme tento okres důkladně zmapován a sestavily jsme e-book s 16 rodinnými výlety v okrese Hodonín, které jsou naplánovány od A do Z včetně tipů na restaurace, zmrzlinu či kavárny. Jen sbalit batoh a vyrazit! Více informací o e-booku najdete zde (klik).

Vizitka výletu

Kraj | Zlínský
Město | Fryšták
GPS hřiště Motýlí louka | 49.2796311N, 17.6784072E
GPS hřiště u hodpůdky Na žabě | 49.2959014N, 17.6993808E

Komentáře