Hrad Bítov, zvířátka a rozhledna Rumburak

Z Vranovské pláže (https://tapkame.cz/?s=vranov) jsme si udělali výlet na nedaleký hrad Bítov. Je možnost i plavby na lodi Poseidon, která dělá vyhlídkový okruh z vranovské pláže k hradu Bítov a zpět (120min plavby).

Rozhledna a restaurace Rumburak

My jeli autem a zaparkovali jsme u rozhledny a restaurace Rumburak. Vstupné je 50,-Kč pro osoby nad 100cm a je možno se kochat výhledem na hrad Cornštejn, údolí Vranovské přehrady a vesnici Bítov. Za dobré viditelnosti je možno dohlédnout až na rakouské Alpy. Rozhledna se nachází v nadmořské výšce 474 metrů a její výška je 30 metrů s celkem 146 schody.

Dominantou jsem i dva velicí krkavci před stavbou.

Rozhledna Rumburak je jediná na Znojemsku, stojí tady od roku 2009 a jedná se o nejmladší zděnou rozhlednu u nás. Nachází se zde i dětské hřiště a my na doporučení známých zašli i na oběd do zdejší restaurace a moc jsme si pochutnali.

Rozhledna Rumburak s krkavcem, restaurací a dětským hřištěm

Hrad Bítov

Od rozhledny Rumburak je to po asfaltové cestě v lese z kopce k hradu necelý kilometr. Tato pohodová procházka nás zavedla až k hradu Bítov, kde jsme si zaplatili 50,-Kč/osoba nad 6let vstup do hradu (bez prohlídky a bez průvodce). Prošli jsme si nádvoří, expozici hradního pivovarnictví, obdivovali jsme novogotickou kapli, děti si hodily penízek do kašny a dále jsme se byli podívat do věže, kde se nacházela hladomorna a mučírna.

Pro děti byla určitě nejzajímavější hradní zahrada barona Jiřího Haase, kde se nacházeli voliéry s ptactvem a další zvířectvo. Zajímavostí na tomto hradě je to, že tu žijí netopýři.

Hrad Bítov

Zahrada se zvířaty

Cestou zpět k autu a rozhledně Rumburak jsme se zastavili i v zahradě se zvířaty, kterou jsme míjeli cestou. Nachází se u parkoviště k hradu (toto poslední parkoviště k hradu je 600m od hradu vzdáleno).

Vstup do zahrady je zpoplatněn a je zde možno si zakoupit i krmení a místní zvířecí obyvatele nakrmit. Nachází se zde spousta druhů domácího ptactva, pštrosi, koťátka, hlídací psi, prasátka, kozy a další..

Naše fotogalerie

Vizitka

Kraj | Jihomoravský – okres Znojmo
Město | Bítov
Adresa | Bítov 1, 671 07 Uherčice
Telefon | +420 515 294 622
e-mail | bitov@npu.cz
www | https://www.hrad-bitov.cz/cs

Komentáře