Jeskyně blanických rytířů, Smyslová zahrada & Burianova rozhledna | Rudka u Kunštátu

Rudka u Kunštátu je krásné výletní místo, kde máte vše přímo pod nosem 🙂 V jednom areálu naleznete malou, ale o to hezčí Jeskyni blanických rytířů, Smyslovou zahradu, která byla původně určena nevidomým lidem a na nedalekém kopci Milenka pak Burianovu rozhlednu.

Náš výlet jsme odstartovali pod hotelem Rudka, kde jsme zaparkovali auto. Jako první se děti vrhly na místní lesní hřiště, kde se po delší jízdě autem pěkně vyřádily. Poté jsme se vydali k pokladně a zavolali na uvedené telefonní číslo, aby přišla obsluha do kasy. Vstupné do zahrady, jeskyně a na rozhlednu bylo pro nás 390 korun (2 dospělí + 1 dítě). Děti mladší 5 let mají vstup zdarma.

Jeskyně Blanických rytířů

Jeskyně Blanických rytířů je unikátní dílo inspirované českou historií. Vstup do jeskyně střeží český lev. Uvnitř se pak nacházejí sochy blanických rytířů, spící nebo poletující živí netopýři, socha svatého Václava na koni ale i Sněhurka s trpaslíky. Chodby jsou úzké, prohlídka trvala 25 minut a dětem se moc líbila.

Burianova rozhledna & Smyslová zahrada

Součástí lesoparku je na kopci Milenka Burianova rozhledna (580 m.n.m.), ze které jsme obdivovali Jeseníky, Pálavu a Krkonoše. V lesoparku je dále místo s pozůstatky sochy T.G Masaryka, která měla 14 metrů a byla ve své době nejvyšší sochou u nás. Holky si pak velmi užily bosý chodníček a smyslovou zahradu, která byla původně určena pro nevidomé pro seznámení s přírodou – ale ke zbystření smyslů je určena pro všechny návštěvníky.

Všeobecné informace k výletu

V areálu jsou zpevněné cesty, až k rozhledně se lze dostat s kočárkem, do jeskyně vzhledem k úzkým chodbám je kočárek nevhodný. Výlet jsme zakončili obědem v Hotelu Rudka – mají na výběr jen pár jídel- já si dala César salát, manžel svíčkovou, k tomu klasika vývar s knedlíčky a nudlemi a holky řízek a hranolky. A pak opět do lesa na hřiště

Naše výletní fotogalerie

Vizitka


Kraj | Jihomoravský – okres Blansko
Obec | Rudka u Kunštátu
Mapy.cz | mapa výletu zde (klik)
www | www.rudka.cz

Komentáře