Rozhledna na Velkém Lopeníku

Rozhledna na Velkém Lopeníku je dřevěná stavba s kamennou základnou. Stojí na moravsko-slovenské hranici blízko obcí Lopeník, Březová a Nová Bošáca. Byla postavena v letech 2004 až 2005 jako symbol česko–slovenského přátelství.

Naše cesta na rozhlednu

Na výlety vyrážíme skoro za každého počasí a tento výlet byl pravý podzimní se vším všudy. Auto jsme zaparkovali na parkovišti nad obcí Lopeník a po značené turistické cestě – žlutá a zelená turistická značka – jsme se vydali asfaltovou cestou a následně zpevněnou, kamením vysypanou cestou v délce cca 4,5 km na rozhlednu Velký Lopeník. Po cestě jsme zahlédli různé brouky a broučky a holky si udělaly bukvicové nehty.

Cestu zvládne terénní kočárek. Narazili jsme i na dřevěné odpočívadlo, kde si lze opéct vlastní špekáčky. Holky zaujaly hraniční kameny a hlavně je opravdu bavila ta mlha a prapodivné větvení stromů podél cesty. V cíli našeho turistického výletu na nás čekala 22 metrů vysoká rozhledna, samotná vyhlídková plošina se pak nachází v 19 metrech (nabízí výhled na Bílé Karpaty, za dobrého počasí i daleké výhledy na Malou Fatru, Strážovské vrchy, Považský Inovec, Malé Karpaty, Pálavu, Chřiby, Hostýnské a Vizovické vrchy či Beskydy. Schodů má rozhledna jako dalmatinů, tedy 101 😉 Celkem jsme nachodili krásných 9 km.

K rozhledně vede i část Naučné stezky Lopeník, která má celkem 8 stanovišť a začíná u Obecního úřadu v Lopeníku.

V sezonu se zde platí vstup (50 Kč dospělí + je zde stánek s občerstvením).

Malá fotogalerie výletu + video z celého výletu


Vizitka


Kraj | Zlínský kraj
Obec | Lopeník
www | https://obec-lopenik.cz/uvod/pro-navstevniky/rozhledna-na-velkem-lopeniku/

Komentáře