Jurkovičova rozhledna | Rožnov pod Radhoštěm

Jurkovičova rozhledna v Rožnově pod Radhoštěm se řadí mezi služebně mladší rozhledny v České republice. Na papíře známého architekta Dušana Jurkoviče byla však více než 100 let a je v podstatě také jeho jedinou rozhlednou, kterou navrhl. Najdete ji na Karlově kopci, původně měla stát ale úplně jinde – v lokalitě Brňov.

Slavnostního otevření se rozhledna dočkala v dubnu roku 2012. Celková výška rozhledny činí 31,09 metrů. Po 81 schodech se dostanete na vyhlídkovou plošinu ve výšce 18,8 metrů.

Rozhledna je otevřena sezónně od začátku května do konce října, ale také mimořádně ve vybrané dny, kdy se v sousedícím Valašském muzeu konají akce jako například Vánoční jarmark, Vánoce na dědině, o Velikonocích či masopustu.

K rozhledně se můžete dostat přímo z Valašské dědiny (část Valašského muzea v přírodě) tak jako my. Nachází se zde sezónní vstup (1.5.-30.9.). Rozhlednu máte na dosah během 3 minut, kdy půjdete lesem do kopce. Druhou možností je jít po zelené turistické trase, která začíná v centru města Rožnov a vede také kolem Valašského muzea v přírodě. Tato trasa je lehká, zvládnou ji i děti. Cesta z centra města k rozhledně pak trvá po zelené cca 45 minut. Sezónním vstupem je pak možné sejít přímo do Valašské dědiny.

Návštěvu rozhledny určitě doporučuji rodinám s dětmi. Rozhledna je dobře dostupná, barevně i zpracováním zajímavá. Zvládnou ji vyšlápnout i děti, schodiště je kryté, neprůhledné. Kolem rozhledny jsou rozmístěny i lavičky se stolky.

Vizitka


Kraj | Zlínský
Město | Rožnov pod Radhoštěm
GPS| 49.4623342N, 18.1589772E (zobrazit na mapě)
www | www.visitroznov.cz/jurkovicova-rozhledna/

Komentáře
Please follow and like us: