Kutílek – Můj první časopis (2+)

Tak a je to tady, po třech letech jsme opět najeli na časopisy pro ty nejmenší. Oblíbeného Kutílka tak máme na nějaký čas zase doma. A opět slaví úspěch.

Časopis je určen dětem od dvou let (já to klasicky nevydržela a koupila už dříve). Kutílek obsahuje různé aktivity zaměřené zejména na rozvoj jemné motoriky a poznávání barev. Ilustrace jsou jednoduché, barevné. Každá aktivita je doplněna o jednoduchý návod. Ve spodní části jsou pak uvedeny ikony, které oblasti daná aktivita rozvíjí – jemnou motoriku, poznávání barev, koordinace oko-ruka, kreslení atp.

Aktivity v časopise:

  • nejoblíbenější je snad u všech dětí lepení samolepek. V časopise je jich jich celkem 48, tedy celkem 8 aktivit po 6 nálepkách. Je to málo 🙂 I kdyby jich tam bylo 100 – je to málo !!! 🙂 Nálepky se lepí podle tvaru – často je obtížnost ztížena například přiřazením podle barvičky či lepení podle tvaru ilustrace.
  • jednoduché obtahování po vyznačených tečkách
  • vybarvování
  • dokreslování
  • stříhání

Ani Lukášek, ani Evička nezvládli všechny aktivity v časopise hned. Je třeba trénovat. Nejjednodušší jsou samolepky a vybarvování. Pokud časopis neprojdeme celý, tak jej schovávám na později, až se Evča zase trochu ošikovní.

V časopise nejsou reklamy. Ve volném prodeji stojí časopis 79 Kč, pro předplatitele vychází pak na 69 Kč. Každý měsíc vychází 1 číslo. Předplatné lze objednat na www.send.cz. Zajímavostí je, že redakce časopisu Kutílek sídlí v Litvě a do České republiky je distribuován.

Časopis určitě doporučím dále, a to pro děti od 2 do 3 let. Výborný je také časopis Prcek maluje, na který přidám brzy také recenzi.

Komentáře