Ledové baňky – voňavě-mrazivé tvoření

Internet je tuto zimu zaplaven tipy na tvoření ledových baněk. Tento nápad mne oslovil a děti (5 let a 20 měsíců) přímo nadchnul. A jelikož nám venku opět přimrzlo a mrazivé počasí má vydržet snad i dva týdny, tak jsme šli do akce.

Pro tvoření jsem využila domácí zdroje jako:

  • formičky na tartaletky (no konečně našly své využití), provázky
  • rozkrájený citron na kolečka, hodí se určitě i pomeranč
  • nebo pouze kúra z citrusů a z ní vyřezané například srdíčko atp.
  • koření jako barevné kuličky pepře, badyán, hřebíček
  • drobné větvičky jehličí
  • přidali jsme i trochu toho plastu jako magnetku krokodýla nebo pro barvu červené vánoční mašličky
  • vhodné jsou dále i šípky, malé kamínky či šišky, větvičky, skořice, drobné hračky … fantazii se meze nekladou

Děti pak už tvořily dle vlastní fantazie. Jen upozorním, že aktivita je vhodná i pro menší děti. Evička má 20 měsíců a moc ji bavilo vše skládat a přendávat věci do formiček (pro jistotu jsem jí ale nesvěřila ty bobulky pepře – to by nemuselo dopadnout dobře).

Tvoření ledových baněk jsme si užili určitě i díky krásné vůni všech zvolených surovin – vůně jehličí, vánočního koření a citrusů se nám rozléhala po celé kuchyni. Nejvyšší chvilka soustředění proběhla pak při zalévání formiček vodou, to si vzal na starost Luky. Jen podotknu, že nemusí být vše pod vodou – sem tam nám trčí ven kousek větvičky či badyánu nebo mašličky a vypadá to moc hezky.

Nakonec jsme z toho udělali ještě porovnávací pokus, kde nám voda dříve zamrzne – jestli doma v mrazáku nebo na mrazu venku.

Ledovými baňkami si můžete krásně ozdobit stromy, keře, ploty atp. Je dobré si to předem promyslet i kvůli délce provázků. Tvořit můžete do různých nádob i venku.

Přeji krásné voňavě-mrazivé tvoření a klidně nám pošlete fotky Vašich výtvorů na info@tapkame.cz nebo do messengeru. Těším se!

Komentáře