Medvídek Vilda se nenudí | Ťapkáme.cz

S příběhy medvídka Vildy jsem se poprvé setkala v dětském časopise Puntík, kde je už Vilda stálicí od prvního čísla. Tyto krátké obrázkové příběhy se nám líbily natolik, že jsem si z každého čísla schovávala dvojstránku s tím, že si je jednou svážeme do knížečky. Před Vánoci se ale Vilda dočkal i prvního knižního vydání a Ježíšek se rozhodl, že tato knížka nesmí v naší knihovně chybět a já vám ji chci vřele doporučit, protože se nám opravdu moc líbí.

… KOMIKSOVÉ I KLASICKÉ PŘÍBĚHY, SPOUSTA OBRÁZKŮ, INSPIRACE A POZNÁNÍ

Ráda bych vyzvedla zejména rozmanitost a inspirativnost této knížky. Původně jsem si myslela, že kniha bude shrnutím klasických obrázkových příběhů, tak jak je znám z časopisu – ty jsou zakončené jednoduchými úkoly typu hledání rozdílů, různá přiřazování, hledání nesmyslů, hádanky atp. Knížka je však doplněna i o další pohádkové příběhy, které jsou čtivé a ve kterých se děti dozví vždy i nějakou zajímavost – jako třeba rozdíl mezi zajícem a králíkem, jak se z vajíčka stane žába, co za brouka je kněžice, čím se doopravdy živí ježek, co je kadibudka a další zajímavosti. Vše je tištěno větším písmem, takže je knížka vhodná i pro první čtení.

Kdo chce a má zájem, najde ve Vildových příbězích inspiraci i na různé aktivity s dětmi jako třeba výroba malinovky, pečení štrúdlu, smažení bramboráků, tvoření z listí, kaštanů, brambor či papíru. Na Lukáškovi jsem viděla, že se mu líbí, že jsou v knížce právě i různé úkoly, které může řešit nebo nad čím může přemýšlet a i sám navrhoval, že bychom mohli různé věci udělat spolu i doma.

I jako mamka si ráda v knížce zalistuji. Velmi se mi líbí nápady autorky Lucie Sunkové i celé zpracování. Z fotografií vyzařuje taková pohoda. Však medvídek Vilda je pohodář 🙂 Tak pokud máte knížku doma, tak přeji pohodové počteníčko s dětmi.

Cena: +/- 250 Kč

Malá ukázka z knihy:

Komentáře
Please follow and like us: