Minigarage – sbírka modelů aut | Brno

Pokud se s dětmi budete nacházet v centru Brna – tak kousek odsud – v ulici Tábor se v suterénu nachází MiniGarage – unikátní výstava soukromé sbírky modelů aut 1:18. Uvidíte zde více než 1 100 modelů aut všech generací a typů – od standardních vozů, přes policejní, hasičské, až po nákladní vozy a traktory. Jedná se o největší sbírku modelů v České republice a zřejmě také v Evropě.

Výstavu si můžete projít buď sami nebo zvolit variantu s výkladem. A protože samotné koukání do vitrín by asi děti úplně nebavilo, nezapomněli zde ani na dětský koutek koutek – mimo jiné i s autodráhou. Rodiče si mohou zatím posedět u kávy, vína či pivka.

Vstupné

Dospělí – 70 Kč
Děti do 12 let – 40 Kč
Rodinné 2+2 – 150 Kč + každé další dítě 20 Kč
Důchodci/Studenti ISIC – 50 Kč

Otevírací doba

Út–Pá: 15:00–19:00
So–Ne, svátky: 10:00–18:00

Z historie sbírky + krátký rozhovor

Historie sbírky se začala psát v roce 1997 s prvním zakoupeným modelem. Od té doby pan Antonín Malec sbírku stále rozšiřuje a brzy pokoří hranici 1200 modelů. Když už dětský pokoj i kancelář praskaly ve švech, tak se sbírka dočkala své první výstavní premiéry v roce 2015 v Technickém muzeu v Brně. Od roku 2019 jsou pak auta zaparkována již ve vlastní garáži, kde je můžete přijít s dětmi podrobně prozkoumat. Určitě uvidíte i modely, o jejichž existenci nemáte ani tušení. A jaké má sběratel své vysněné auto nebo kolik aut čítá jeho skutečný vozový park – přečtěte si krátký rozhovor.

Máte nějaké vysněné auto, které není ve Vaší sbírce?

Vysněné auto – těch asi existuje více ale rád bych měl dosbírané třeba Rolls Royce a nebo značku Maybach. Ale protože je moje sbírka obsáhlá a výrobci stále uvádí nové modely na trh, tak nestačím dosbírávat ani ty modely, kterým se nejvíc věnuji.

Kterého auta nebo kolekce si ceníte nejvíce?

Jsou to modely od českého modeláře v mém měřítku 1:18, které jsou ojedinělé a pěkně provedené. Jsou to české značky Tatra, Velorex a Škoda.

Zajímalo by mne, co je Vaším povoláním – jestli je nějak spojeno s auty?

Moje povolání není spojeno s auty vůbec, pohybuji se nyní v oblasti stavebnictví.

Čistě ze zvědavosti. Kolik aut čítá skutečný vozový park nadšeného sběratele modelů aut?

Můj skutečný vozový park čítá >>jedno<< SUVéčko 🙂 (pozn. U této otázky jsem čekala trochu větší divočinu). 

 

Vizitka


Kraj | Jihomoravský
Město | Brno – Žabovřesky
Adresa | Tábor 943/14, Brno 616 00
Telefon | +420 725 924 228
e-mail | info@minigaragebrno.cz
www | www.minigaragebrno.cz
facebook | www.facebook.com/minigarageBrno/

Komentáře