Mořské pohádky | Kouzelné čtení | Albi

Krásná modrá novinka z edice Kouzelného čtení – to jsou Mořské pohádky. I když jsem při nákupu neviděla obsah knihy, tak její titulní strana a popis mě přesvědčil o tom, že se kniha bude dětem líbit. Zejména starší Lukášek si ve školce oblíbil cvičení s panem JÓGOU a Albi tužka je u nás oblíbená hračka, tak jsem si říkala, že toto spojení musí fungovat 🙂

Obsah knihy

Když jsem knížku poprvé prolistovala, opravdu se mi moc líbila. Ilustrace jsou krásné … barevné, hravé, pohádkové (viz fotogalerie a video). Je to ta správná kniha do chmurného počasí 🙂 Děti se seznámí jak s obyvateli mořského světa (delfíni, žraloci, rak poustevníček, manty, muréna, medúza, makrely atp.), tak také s různými zajímavostmi, které k tomuto světu patří – maják, vrak lodi, vzkaz v láhvi, potápěč, mořská panna… Kniha je netradičně zakončena pirátskou deskovou hrou. Cestou na ostrov musíte tak s dětmi plnit různé úkoly, piráti vám jen tak něco nedarují.

I Lukášek si knihu hned oblíbil. První zkoušel své oblíbené kvízy. V knize jsou dvě úrovně kvízů – první je klasický hledací a na druhý kvíz odpovídáte pomocí ikon, zda je tvrzení správné či nikoliv. Standardně jsou zde ikony knihy a dialogového okna, které dětem prozradí názvy a bližší informace či dialogy.

Jak je uvedeno na knize, součástí jsou i jógové cviky a relaxace. Byla jsem velmi zvědavá, jakou formou bude tato část pojatá a zda moje děti zaujme. Na každé dvojstraně se vlevo dole nachází postavičky (celkem 4) Majdy a Toníka, které děti celou knihou provází.

  • Toníkovo vyprávění … se vztahuje vždy k dané dvojstraně. Toník vypráví příběh a děti si mohou vše dohledat v knize.
  • Cvičení s Majdou plynule navazuje na vyprávění. Děti cvičí jógu zábavnou formou a přitom napodobují například delfíny, velryby, potápí se atp.
  • Majda poví dětem hezkou pohádku.
  • Poslední relaxace s Toníkem jsou klidné cviky, podkreslené zvuky moře či podmořského světa.

Cvičení jógy Lukyho začalo bavit, jakmile jsme si všechno natrénovali a naposlouchali. Cviky cvičíme najednou, stránky si tak postupně obracíme. Zatím jsme se tedy nedostali k relaxaci, protože to nám mladší Evička nechce dovolit 😀

Fotogalerie knihy Mořské pohádky

Videoukázka z knihy

Shrnutí a moje doporučení

Tuto kouzelnou novinku mohu určitě doporučit. Je to krásná knížka určena dětem od 3 do 8 let. Tři roky jsou asi opravdu hraniční, přeci jen jsou zde už delší texty na poslouchání (vyprávění, pohádky, cvičení, relaxace). Jógové cvičení je popsáno opravdu srozumitelně, děti jej tak s pomocí rodičů bez problémů zvládnou. My se doma musíme ještě propracovat k těm relaxacím. Zato kvízy a pirátskou hru už má Luky zmáknutou skrz naskrz! Jediné, co nám v knize chybí, jsou nějaké písničky.

Cena 350 – 399 Kč

Knihu můžete zakoupit například na oficiálním eshopu zde (klik).

Komentáře