Puzzle akademie – Jogínek – cvičení s básničkou | Kvído

Když je hezky, pelášíme s dětmi ven. Když je venku aprílové počasí, snažím se doma vždy zařadit nějakou pohybovou aktivitu. Poslední týdny jsme zkusili i jógová cvičení s pomocí puzzlíků od Kvída. Já dětskou jógu (ani tu normální) zatím neovládám. Doposud nám předcvičoval Lukášek podle toho, co si zapamatoval ze školky. Díky puzzlíkům jsme si to zase ozvláštnili a naučili se i nové básničky. Zapojila se i Evička (necelé 2 roky), která nám puzzlíky skládá. Puzzle dílky jsou opravdu pevné a odolné s jednoduchými ilustracemi.

Obsah hry:

  • 20 puzzle dílků – tj. celkem 10 cviků s básničkou
  • krabička s návodem

Jako první si vždy složíme správnou dvojici jógového cviku a předváděného zvířátka. Na druhé straně jednoho dílku se pak nachází detailní popis cviku, na druhém dílku je krátká básnička. Cviky jsem si nejprve nastudovala, abychom se při hře nezdržovali a nebyla tak zbytečně zdlouhavá. Básničky se už učíme během hry společně.

Ukázka kartiček i popisků

Shrnutí

Puzzle akademie – Jogínek jsem si vybrala jako další pohybovou aktivitu pro děti na doma. I když až bude venku hezky, zacvičit si můžete na zahradě nebo třeba i na dece v parku. Všeobecně mám ráda aktivity, které nenásilnou formou povzbuzují k aktivnímu pohybu a i pravidelným návykům. V popisku je uvedeno doporučení pro děti od 2 let, což tak přibližně sedí zejména pro jednoduché složení puzzle dílků. Tuto aktivitu ale určitě využijí i mnohem starší děti, které už cviky zvládnou lépe a naučí se i tu básničku. Za sebe mohu závěrem říci, že je to opět šikovná aktivita, kterou využiji s oběma dětmi (2 a 5 let).

Cena se pohybuje v rozmezí 180 – 199 Kč.

Puzzle akademie – Jogínek můžete zakoupit i na oficiálním eshopu zde. V nabídce jsem pak viděla ještě verzi Brebentík, Hmatík a Zvířátka.

Další tipy

Pokud potřebujete zabavit mladší i starší sourozence zároveň, u nás se osvědčily i hry Moje 1. kvízy. Mrkněte na recenzi s fotkami zde.

Pokud se Vám líbí jógové aktivity a máte doma Albi tužku, tak doporučuji i novou knihu Mořské pohádky.

Komentáře