Naučná stezka veverky Čiperky a Šlajza | Kroměříž

V Kroměříži vznikly dva okruhy v přírodě, které jsou jako stvořené pro rodinky s dětmi.

Naučná stezka veverky Čiperky

V lesoparku Barbořina byla nyní v březnu 2022 otevřena nová naučná stezka, která je 1 km dlouhá a seznamuje návštěvníky prostřednictvím 9 dřevěných tabulí s léčivými bylinkami, potravním řetězcem, zobrazuje reálné rozpětí křídel ptáků či můžou děti přiřazovat stopy zvířat.

Je určena spíše menším dětem, kdy bylo cílem něco děti přiučit, ale také možnost si i některé věci vyzkoušet.

Zpestřením je i bosonohý chodníček a workoutové hřiště pro všechny věkové kategorie.

My jsme auto parkovali v ulici K Vodojemu a šli jsme po asfaltové cestě k lesu, na stezku jsme se napojili u poslední tabule = přírodní lékárna. Stezka ještě voní novotou, procházka to byla pohodová a myslíme, že ji zvládne i terénní kočárek.

Z této stezky (která je I. etapou) je úchvatný výhled na celou Kroměříž. V II.etapě, která je plánována na příští rok je zahrnuta pozorovatelna okolí, kamenné ohniště, posed v korunách stromů a také fotokoutek.

Šlajza

Navštívili jsme také odpočinkový a běžecký rovinatý okruh Šlajza, který je necelé 2 km dlouhý. Trasu zvládne hravě i kočárek, kolo či odrážedlo. Trasa čítá několik dřevěných přístřešků, 2x ohniště s posezením, průlezku ve tvaru ryby, 2x pexeso, uzlovačku nebo piškvorky a na závěr pak 3 posilovací workout prvky.

Auto jsme nechali zde 49.3111500N, 17.3792875E, což bylo prakticky hned po sjezdu z dálnice. Dalo by se zaparkovat i o kousek dál, podél rybníčku, kde by to bylo co by kamenem dohodil od mapky celého areálu Šlajzy.

Vizitka

Kraj | Zlínský
Město | Kroměříž

Komentáře