Stezkami trosečníka & klasické dětské hřiště | Uherský Ostroh

Další zážitkové místo si může město Uherský Ostroh odškrtnout ze svého seznamu. Po majáku na kopci u řeky Moravy (klik) je nyní dokončen projekt „Stezkami trosečníka“, který jsme zašli „zkontrolovat“ ještě před jeho oficiálním otevřením pro veřejnost. Je to pěkné, klidné a dobře dostupné místo, kde si děti bezvadně procvičí svoji obratnost a rovnováhu. Za vstupní bránou se ukrývá špalkoviště, dominantou je pak kryté posezení s ohništěm. Kolem vedou různě kůrou vysypané chodníčky, po kterých se ve velkém prohánějí hbití pavouci 😀 Pro děti bude určitě zajímané kládoviště – tedy různě na sebe popřekládané stromy, po kterých můžou děti lozit. Těm našim se bezesporu líbil „stromový můstek“ s vyřezanými schůdky. Ten jsme přešli nejmíň desetkrát tam a zpět! V okolním lužním lese jsou vidět okusy stromů od bobrů!

Kudy tam?

Jak jsem psala výše, místo je dobře dostupné. Můžete zaparkovat u Informačního centra nebo někde poblíž. Podloubím se dostanete za informační centrum, kde vlevo uvidíte dětské hřiště a směrem vpravo pokračuje ul. Mašovy (půjdete tedy cestou k řece Moravě, po pravé straně budete mít místní pivovar). Pak už stačí jen kousek jít po břehu a už z dálky uvidíte zmiňovanou vstupní bránu. Cesta max. 10 minut. Pro kočárek to tu moc uzpůsobeno není. Určitě se dá jít, ale moc pohodlné to nebude. Případně pozor na ty pavouky 😉

Dětské hřiště

Za informačním centrem se nachází klasické dětské hřiště, které jsme už navštívili i v minulých letech. Ale stále je pěkné a udržované. Menší skluzavka, 2 houpačky – z toho jedna i pro menší děti, kolotoč, pískoviště a menší průlezkový komplex.

Další výletní možnosti

V sezónu můžete zajít také na prohlídku zámecké věže či do netradičního podzemí nebo do zámecké galerie. Na okraji náměstí se nachází Pražírna kávy, kde prodávají také zmrzlinu. Dobře umístěn je také penzion Relax i s letní zahrádkou, ze které lze projít i na zmiňované hřiště. Do deseti minut chůze je dostupný i maják. Doporučejeme návštěvu Ranče U pálenice – výlet popsán zde (klik).

Naše video z výletu

Vizitka

Kraj | Zlínský
Město| Uherský Ostroh
Orientační bod | Stezkami trosečníka – ul. Mašovy; maják – ul. Zamlýní I
www | https://www.uhostroh.cz

Komentáře