Obr dětské hřiště | Chvalovice

Jsme asi poslední, kdo ještě nenavštívil vyhlášené dětské hřiště ve Chvalovicích? Plán o dovolené zněl tedy jasně, tento nedostatek napravit. Návštěvu hřiště jsme spojily s výletem do Znojma, jelikož Chvalovice se nachází od tohoto města jen pár minut. Dětské hřiště je opravdu velké, se spoustou prvků a dá se zde strávit hezký půl den. Naše děti se hned klasicky rozeběhly – milovník tobogánů na věž s točenou skluzavkou a hopsanda na trampolíny. V areálu nechybí vyžití všeho druhu. Nachází se zde průlezkový maják, lanovka, lanáček (docela vysoko), houpačky pro větší i menší děti, houpací koše, skluzavky, prolézací prvky a domečky, dřevěná loď… Nechybí ani zázemí pro dospělé – posezení, lavečky, ale také dva posilovací koutky s různými cvičebními stroji. Vše funkční.

Vyřádí se zde i milovníci pumptracků a celý areál je navíc obehnán asfaltovou cestičkou – takže můžete vzít brusle, maminky jezdit kolečko s kočárkem, děti na odrážedle… Areál je oplocený. U vstupu se nachází bufet s menším občerstvením. Měli jsme také štěstí na pojízdný stánek s farmářskou zmrzlinou, která byla opravdu moc dobrá. Návštěvu hřiště ale nedoporučuji za parného počasí, stinných míst zde totiž moc nenajdete. U hřiště je i WC.

Parkuje se podél vody. Parkovacích míst je dostatek opodál je i menší parkoviště. V blízkosti se nachází hezký rybník s vodníkem. V obci je penzion s restaurací u hlavní cesty (kousek od hřiště), kde vaří i meníčka. V sousední obci je pak restaurace La Port s dětským koutkem – mají zde reklamu na billboardu. Jídlo jsme nakonec nezkusili, jelikož nás čekala dobrá večeře na penzionu.

Dětské hřiště je zdarma.

Komentáře