Prcek nalepuje – skvělý časopis pro nejmenší (1+, 2+, 3+)

Na časopis jsem narazila u nás v obchůdku a vzala jsem jej Evičce na zkoušku. Hlavním úkolem je lepení velkých kulatých nálepek do jednoduchých obrázků. No a teď ho musím kupovat, protože je to jedna z nejoblíbenějších aktivit. Akorát když ty nálepky dojdou, to je pomalu konec světa … 😀

Časopis se prodává ve třech variantách 1+, 2+ a 3+. U nás jsem sehnala zatím pouze 1+ a 3+, které jsem i nafotila a máte je níže. Stránky jsou pevné, lesklé a nálepky dostatečně velké.

Prcek nalepuje 1+

Ve variantě 1+ jsou opravdu jednoduché a barevné obrázky typu kačenka, auto, kočárek, bryndák, autobus … a lepí se 1 až 2 nálepky na stránku . Děti si trénují jemnou motoriku. Nalepování je také ztíženo tím, že dítě má nálepku nalepit ve správné poloze, což ani v necelých dvou letech Evča nezvládá. Zatím se opravdu učíme trefit nálepkou do kolečka a nato je opravdu moc šikovná a soustředí se. Na každé straně je uveden také název daného předmětu a citoslovce (auto – brm brm). K časopisu se stále vracíme. Prohlížíme a pojmenováváme obrázky – díky tomu se Evička naučila říkat autobus a je to její nejmilejší stránka. Pomaličku si tak rozšiřuje i slovní zásobu. Časopis využíváme i ke hře, kdy má Evička najít a přinést daný předmět (bryndák, lahvičku s pitím, auto, pejska atp.).

Prcek nalepuje 3+

Zde už jsou obrázky malinko složitější. Je na nich více předmětů/osob a lepí se 2-3 nálepky na list. Evička už musí více hledat, kde nálepku nalepí. Zabaví se ale na delší dobu, je zde 64 nálepek (u varianty 1+ jsem napočítala 36 – na obalu je totiž uvedeno chybně 64 i v této variantě).

Podobně zaměřený je i časopis Kutílek. Kromě nalepování nálepek jsou v něm i jednoduché aktivity jako vybarvování, dokreslování, stříhání atp. Je doporučen dětem od 2 let.

Časopis Prcek nalepuje vychází 1x za měsíc a stojí 79Kč. Vydává jej vydavatelství www.aksjomat.cz.

Komentáře