Rozhledna Floriánka + nová stezka, dětské hřiště a rybník | Polešovice

Někdy se ty výlety fakt vydaří na první dobrou! Úkol zněl jasně – výlet na rozhlednu. Ještě předtím jsme ale zamířili v Polešovicích k místnímu fotbalovému hřišti, za kterým se ukrývá menší pirátské hřiště – tedy dřevěná loď s řadou průlezek a lanovkou. Musím upozornit, že je vhodná spíše pro starší děti. Nahoru se leze po síti, žebříku, prkně s lanem a je zde spousta otevřených míst, kde by malé děti mohly spadnout. Evička má tři roky a zvládla teda nahoře přejít síť a vyškrábat se ke skluzavce. S naší pomocí šla i na lanovku. Pokud máte děti menší, je vhodné vzít třeba kyblík, lopatku – jsou zde kamínky. Starší děti mohou využít workoutové hřiště rovněž poblíž.

Procházka kolem rybníka

Přímo nad hřištěm se nachází hráz, na jejímž vrcholu se vám naskytne pohled na místní rybník. Jako první vás zmerčí hladové kačeny; kolem se nachází několik dřevěných laviček. Rybník lze bez problémů obejít. Docela vzadu se pak ukrývá ještě jeden menší rybník a několik obrovských kamenů, na kterých se děti mohou vyřádit a pošplhat si. Tady se našim dětem opravdu líbilo.

Rozhledna Floriánka

Nad Polešovicemi hrdě stojí dvacet metrů vysoká rozhledna Floriánka, která dostala své jméno podle poslední odrůdy vinné révy vyšlechtěné v místní stanici. Prvky vinné révy najdete na celé rozhledně. Je vyrobena z modřínového dřeva s ocelovou konstrukcí a 80 točitými schody. Z vyhlídky ve výšce 18 metrů uvidíte Chřiby s dominantou hradu Buchlov a kaplí sv. Barborky. Na druhou stranu vás potěší zase pohled na blízké Polešovice a v dáli Bílé Karpaty. Nahoře jsou i panoramatické cedule. Rozhledna je otevřena celoročně. Pod rozhlednou se nachází lesopark Skala a začátek Stezky pod Floriánkou (více info níže), která je zde speciálně pro rodiny s dětmi.

My jsme tato místa navštívili v únoru za slunečného počasí a bylo to moc fajn. Až vše obroste zelení, bude to zde ještě hezčí – o podzimních barvách pak ani nemluvím 🙂 Užijte si výletování s ťapkáme.cz

Stezka pod Floriánkou

Stezka vybudovaná ke konci roku 2023 je dlouhá cca 2 km a my jsme na ní strávili přes dvě hodiny. Začíná a končí u rozhledny a moc se nám líbily jednotlivá zastavení, která jsou zase trochu jiná než jsme zvyklí – oříšek pro veverku, domečky pro zvířátka, hledání květin, hledání podle GPS souřadnic,, házení šiškami atp. Dětem se nejvíce líbila samozřejmě kuličková dráha (kuličky jsou zde k dispozici a děti si je mohou sami namalovat). Všechna zastavení byla pěkná.

Byly zde i rodiny s kočárky, takže projít se to dá. Ale určitě to nebude úplná pohodička. Jsou zde příkré schody a pak jedno stoupání terénem. S kočárkem asi nechoďte po dešti, bylo to podmáčené. Závěr stezky vede pak už po asfaltce. Nahoře na rozhledně čeká na děti drobná odměna.

Můžete si zde také opéct třeba špekáčky. Pod rozhlednou je vybudované kryté posezení s ohništěm.

Tento výlet můžeme jedině doporučit pro všechny věkové kategorie. Každý si přijde na své!

Komentáře