Rozhledna Maják na Přítlucké hoře mezi obcemi Rakvice, Zaječí a Přítluky

Rozhledna Maják je určitě rozhlednou na pravém místě. Určitě to znáte, když vyjdete na hezkou rozhlednu, ale ten výhled za moc nestojí. Zde se Vám to stát nemůže. I když rozhledna není na pohled ničím výjimečná, nabízí krásný výhled na všechny strany … na okolní vinice, Pálavu, Děvín, Nové Mlýny… Nahoře se nachází také panoramatická tabule s popisky, což vždy oceňuji.

Od Přítluk vede k rozhledně panelová cesta – vhodná je tudíž i pro kočárky. Z obce Zaječí je to zase polní cestě. Výhodou je, že je rozhledna dostupná po více trasách, proto nemusíte výlet ukončit a jít hned zpátky, ale můžete pokračovat jinou cestou.

Rozhledna je dřevěná s kovovým točitým schodištěm. Je tedy poměrně vysoká – cca 27 metrů s vyhlídkovou plošinou v 21 metrech. Schody si musíte spočítat a můžete nám jejich počet napsat třeba do komentáře 😉 Dále se zde nachází přístřešek s lavečkami a informační tabule o okolních obcích, které se na výstavbě rozhledny v roce 2012 podílely.

Pojmenování rozhledny Maják souvisí s historií tohoto místa. Za války zde totiž stával maják pro účely leteckého provozu.

Za fotky a tip děkuji Aničce Žižkové. Tak jak se Vám toto místo líbí?

Vizitka


Kraj | Jihomoravský
Obec | mezi obcemi Zaječí, Přítluky a Rakvice
GPS | 48.8638617N, 17.7710467E

Komentáře