Rozhledna Súsedská + 3 tipy na dětská hřiště | Hýsly – Ježov – Žádovice

Rok 2022 jsme odstartovali návštěvou rozhledny Súsedská, která se nachází mezi obcemi Hýsly, Ježov a Žádovice. Přístupná je ze všech těchto obcí a my jsme objevili díky tomu i tři hezká dětská hřiště! Jádro rozhledny tvoří symbolicky betonový sloup s půdorysem trojúhelníku a 99 betonových schodů. Ocelové zábradlí je neprůhledné a i díky přijatelné výšce 21 metrů rozhlednu doporučuji i pro slabší povahy 😉 Rozhledna se nachází v polích a velmi by jí slušelo nějaké jetelové pole. Co se zde bude sadit nevím, ale určitě si to mohou místní vzít za inspiraci! Přímo u rozhledny se nachází i informační tabule a vyhlídka se schody, kde jsme s dětmi dali svačinu!

Zhruba 250 metrů na dohled od rozhledny se nachází odpočinkové místo s lavičkou a hlavně houpačkou Krajanka. Rozhoupaná kyjovská krajina (klik) – tak se jmenuje projekt, díky kterému se vy i děti můžete zhoupnout na různých zajímavých místech. Zde to byla naše první houpačka a musím přiznat, že jsme se pro tento projekt nadchly a určitě vyhledáme další.

A nyní pojďme na ty hřiště 😉 Všechny tři najdete vyznačené níže na mapě.

Dětské hřiště | Ježov

Nejnovější hřiště se nachází v obci Ježov. Je to větší areál se zázemím i pro různé akce. Děti se zde vyřádí na průlezkovém domku se skluzavkou, dále houpačka, houpací koš, zvířátko na pružině; o úroveň výše je pak lanovka a nad ní menší workoutové hřiště.

Dětské hřiště | Žádovice

Nachází se dle směrovky 1,5 km od rozhledny a je maličké, ale hezké. Skluzavka s takovou „malou opičí dráhou“, průlezková pavučina a houpací koš.

Dětské hřiště | Hýsly

V obci se nachází dřevěné dětské hřiště – skluzavka, houpačky, pískoviště, ping-pongový stůl a workoutové hřiště vhodné spíše pro starší a fyzicky zdatné osoby 🙂 V obci se nachází nejmenší sluneční hodiny na světě. Přes cestu je hospoda. Cesta z obce vedla půl na půl po travnatém povrchu a polní cestě. Výstup nebyl nijak náročný a potkávali jsme i rodiny s kočárky.

Tím, že je rozhledna nová, láká v současné době hodně turistů.

Cesta Podchřibím

Pokud vaše děti zvládnou už i delší túru, tak velmi dobře vypadá trasa „Cesta Podchřibím“ (délka 12 km, časová náročnost 2,5 hodiny, lehká obtížnost). Začíná v Kelčanech a končí v obci Labuty. Po cestě narazíte na 8 záchytných bodů – většinou vyhlídkových míst. My to zatím nestihly, ale pokud vy to dáte – napište nám dojmy 🙂 Více podrobností najdete na oficiálních stránkách – odkaz níže ve Vizitce.

Tento výlet je součástí našeho e-booku 16 rodinných výletů v okrese Hodonín (klik). Napsaly jsme jej pro všechny, kdo si chtějí užít skvělé rodinné výlety. V e-booku se nachází 16 vytipovaných a námi prověřených lokalit, které zahrnují vždy několik výletních míst. Nemusíte tak nic složitě plánovat ani dohledávat. Kromě toho zde najdete tipy na restaurace, cukrárny, dětská hřiště či akce pro rodiny s dětmi. E-book aktualizujeme minimálně 1 ročně a každou další následnou aktualizaci obdržíte již zdarma. Pojeďte na výlet s námi >>

Naše video z výletu

Vizitka

Kraj | Jihomoravský
Obec | Hýsly
GPS | 49.0265450N, 17.1922939E
E-mail | starosta@hysly.cz
www www.susedska.cz
Facebook | https://www.facebook.com/susedska

Mapa Rozhledna & 3 dětská hřiště

Komentáře