Rozhledna Súsedská | Hýsly (Ježov, Žádovice)

První neděli v Novém roce 2022 jsme se rozhodli navštívit nově otevřenou rozhlednu Súsedská mezi obcemi Hýsly, Ježov a Žádovice (okres Hodonín). Přístupná je ze všech těchto obcí a my si vybrali výstup k rozhledně z obce Hýsly.

Rozhledna jde vidět už z dálky a po příjezdu do obce najdete ukazatele k parkovišti. Zatím pár míst, ale buduje se větší plocha pro zaparkování.

Hned u auta jsou velké informativní tabule, kde jsme se dočetli bližší informace o rozhledně, o stezce Cesta Podchřibím a také o kuriozitě v obci – nejmenší sluneční hodiny na světě.

Trasa měřila 1 km, kdy půlka vedla po travnatém povrchu a další půlka po hlíně, v našem případě po blátě. Cestou jsme míjeli 3 lavičky sloužící k odpočinku. Výstup nebyl nijak náročný a potkávali jsme i rodiny s kočárky.

Tím, že je rozhledna nová, láká v současné době hodně turistů.

Při návratu k autu jsme prozkoumali i místní dřevěné dětské i workoutové hřiště, sluneční hodiny a nechybí tady i hospůdka.

Okruh v Chřibech

Když už jsme se rozhodli pro oblast Chřibů, tak nás napadlo zajet ještě i do nedalekých Vřesovic a vyrazili jsme na 6 km okruh U Křížku – Kozel – U Mísy (až po sem by bylo možné absolvovat cestu i s kočárkem) – Kazatelna – Hradisko sv. Klimenta – U Křížku.

Tento výlet popsán již dříve https://tapkame.cz/tura-po-chribech-skaly-kazatelna-hradisko-osvetimany/

A nedaleko je pro rodiny s dětmi i hezký výlet do Les parku, který máme taky již popsán: https://tapkame.cz/les-park-vresovice/

Naše fotogalerie

Kraj | Jihomoravský
Město | Hýsly
GPS | 49.0265450N, 17.1922939E
E-mail | starosta@hysly.cz
WWW www.susedska.cz
Facebook | https://www.facebook.com/susedska

Komentáře