Rozhledna Vartovna – u nás i s bahenním zábalem nohou :) | u obce Seninka

Rozhledna Vartovna … výlet na který jsme se fakt těšila. K tíženému cíli vede hned několik cest. My si zvolili tu delší, tedy z Prlova (další možnosti jsou z obcí Seninka, Liptál nebo Jasenná). Auto jsme nechali na konci obce Prlov. Hned na konci obce je tvz. Prlovský přístřešek, který byl nádherně nazdobený broučky a ježečkem které asi prlovské děti ukládaly k zimními spánku. O kousek dál byla Pařezová chaloupka s Křemílkem a Vochumůrkou a pak ještě Prlovský vodník.

No a to nejlepší na nás teprve čekalo. Bahnitá cesta do kopce po žlutočervené a následně i žlutomodré turistické značce a naučné stezce K rozhledně vede Naučná stezka Chodníček k rozhledně. Počasí nám vyšlo krásné, ale v místech kde nesvítilo sluníčko bylo v lese neskutečné bahno. Naše Bětuška ho měla až po kolena a několikrát po cestě i upadla takže ve finále byla od bahna celá.

Ale 38 metrů vysoká, kovová rozhledna ve tvaru spirály za tu námahu stála. Rozhledně se také přezdívá Valašská Eiffelovka. Po 213 zdolaných schodech jsme mohli obdivovat výhled na Vizovické, Vsetínské a Hostýnské vrchy, ale i Beskydy či Malou Fatru.

Vstupné na rozhlednu je dobrovolné a je veřejnosti přístupná celoročně. Cesta z Prlova není vhodná pro kočárky.

Naše výletní video

Vizitka


Kraj | Zlínský
Obec | u obce Seninka
www | http://www.vartovna.cz/

Komentáře