Roztančené fixy (3+) od Kvída | Albi

Náš Lukášek hrozně rád maluje a tvoří vše možné. No a když jsem u nás v hračkářství narazila na Roztančené fixy, tak jsem si říkala, že by se mu i tento typ kreslení mohl zalíbit. Mám pocit, že víc než kreslení se Lukáškovi zalíbilo mazání. Je to totiž takové malé kouzlo. Přejede houbičkou a abrakadabra – vše nakreslené je fuč 🙂 Navíc to jde opravdu lehce.

Domů jsem koupila variantu pro děti od tří let (jak jsem se pak ještě dočetla, v prodeji jsou i varianty pro věkovou kategorii 4+ a 5+), Velmi se mi líbí samotné zpracování sešitu – pevné desky s uzávěrem na magnet, kroužková vazba, zalaminované pracovní listy a dvě fixy s houbičkami – a vše je hezky barevné. Fixy jsou mazatelné a proto lze sešit používat stále znovu a znovu. Luky má tak možnost se v jednotlivých cvičeních zlepšovat. Navíc by měl posloužit ještě i mladší Evičce, až trošku doroste.

Roztančené fixy obsahují celkem 50 cvičných úkolů. Ke každému z úkolů je také zábavnou formou uvedeno, co má červená a modrá fixa dělat. Luky má i svého favorita – stránku s chobotničkou, které mimo to, že ji celou obtáhne, tak jí pořád maluje zkažené zuby a bouli na hlavě!

Jednotlivá cvičení rozvíjí jemnou motoriku a grafomotoriku, koncentrovanou pozornost a v neposlední řadě také správný úchop pro psaní a kreslení. Na oficiální eshopu Albi jsem viděla také náhradní fixy i v jiných barvách.

Cena se pohybuje orientačně od 220 do 250 Kč.

 

Komentáře