Výlet přes tajemný dřevěný most – skalní útvary, zřícenina, hřiště | Buchlovské kopce

Vždycky mě strašně zajímalo, kam vede dřevěný most od motorestu Samota. Tak jsem nabalila děti, manžela a vydali jsme se do lesa vstříc novému dobrodružství.
Nejprve jsme se vydali po modré turistické značce k zastřešenému posezení u Zeleného obrázku a následně po zelené turistické značce na skalní útvar Čertovy kameny, který holkám spíše připomínal hlavu žáby. Cestou zpět jsem zavítali na zříceninu Stříleckého hradu, ze kterého zde zůstaly pouze zbytky zdí. Zato se ale před námi otevřel krásný pohled na podzimní krajinu.
Následně jsme z modré turistické značky odbočili směr Komárec, protože zde na nás čekal ještě jeden skalní útvar. Ten se holkám taky velice líbil, a na rozdíl od předchozích dvou míst jsme tu byli zcela sami. Po cestě zpět jsme ještě udělali zastávku u Ctiborova dubu, respektive se jedná o pozůstatky 500letého dubu a nově nasazený dub na jeho místě. Vzhledem k tomu, že je tu hodně listnatých stromů s převahou dubů, holky si odnesly plné kapsy duběnek.
Výlet jsme zakončili na hřišti v Motorestu Samota, kde jsme potkali i mazlivou kočičku. Parkování před motorestem je zdarma, zřícenina i skály jsou volně přístupné bez poplatku. Trasu zvládne i dobrý terénní kočárek. Celkem jsme nachodili 9 km. 
V blízkosti tohoto místa se také nachází hrad Buchlov (klik) s naučnou stezkou Okolo Buchlova (klik).
Naše výletní video
Vizitka

Kraj | Zlínský
Obec | Koryčany
Adresa | výchozí bod u Motorestu Samota: Zástřizly 43, 768 05 Koryčany

Komentáře