Rudické propadání, Kolíbky | Rudice

Při naší dovolené v kempu Olšovec v Jedovnici jsme se rozhodli pro nedaleký výlet. V okolí nás zaujal přírodní útvar Rudické propadání, jedná se o nejmohutnější propadání v Moravském krasu, kdy se jedovnický potok propadá do 90 m hlubokého a 12 km dlouhého systému jeskyní.

Rudické propadání

Od kempu jsme toto místo měli asi 3 km. Navigace nás vedla na směr obec Křtiny a u autobusové zastávky (Jedovnice, pila) končila naše cesta autem. Zde jsme u křížku odstavili auto a pokračovali s kočárkem a dětmi na cíl našeho výletu. Začátek cesty vedl po asfaltové cestě až k závoře, kde jsme se dali mírně doleva a pokračovali po cestičce, která nás vedla kolem informační tabule Hugova huť a dále až na zajímavý přírodní úkaz Rudické propadání.

Tento výlet jsme absolvovali v létě, ale tím že jsme byli v lese, tak nám bylo velmi příjemně. Nejen děti zaujala zdejší příroda, skály a kořeny stromů.

Kolíbky

S tímto místem bezprostředně sousedí další zajímavé místo a to skály Kolíbky. Dle mapy jsme byli opravdu kousek, ale cesta nám nepřišla vhodná pro kočárek, takže jsme se vraceli k autu. Autem jsme přejeli na konec obce Rudice a pak jsme pěšky pokračovali ke skalám. Cestou jsme potkali odpočinkové posezení a právě nedaleko odtud jsme v lese slyšeli zvuky lidí na Rudickém propadání.

Skály jsou oblíbené místo pro filmaře, horolezce, je v nich i několik vstupů, ale bez baterky nešel udělat větší průzkum.

Zajímavá místa v okolí, které si necháváme zase na příště je větrný mlýn v a kaolinový lom Rudice.

Další výletní tipy, z Moravského krasu na našem webu – https://tapkame.cz/?s=moravsk%C3%BD+kras

Naše fotogalerie

Komentáře