Maják, ranč a procházka městem | Uh. Ostroh

Krásnou slunečnou třetí sobotu v roce 2022 jsme využili k výletu do Uherského Ostrohu. Město jsme projížděli mockrát, ale nikdy nás nenapadlo si jej vybrat jako výletní cíl.

Dneska byl náš výlet takovou procházkou po Uherském Ostrohu: Maják – podél řeky Moravy – Ranč u Pálenice – Zámek – Náměstí

Maják v Uherském Ostrohu

Dozvěděli jsme se o novince, která tu vznikla na sklonku roku a to maják nad řekou Moravou. Nepředstavujte si však obyčejný maják, je to maják, který slouží pro orientaci ve slováckých ornamentech (Kyjovsko, Podluží, Strážnicko, Louka, Hluk a další).

My přijížděli od Moravského Písku a před náměstím jsme se dali autem doprava do ulice Zamlýní I, kde už jsme viděli kopec s tyčícím se majákem. Auto se tedy dá zaparkovat až těsně pod kopcem a nahoru je to jen pár kroků. Uprostřed osmi sloupů, které představují jednotlivé slovácké ornamenty je kaleidoskop, který toto místo dělá ještě zajímavější.

Tento maják je první atrakce z projektu Ostrov uprostřed Slovácka, kdy budou pro místní i návštěvníky postupně vznikat zážitková atraktivní místa. My už se moc těšíme.

Stejně jako nová rozhledna Súsedská (https://tapkame.cz/rozhledna-susedska-hysly/), tak i tento nový maják láká v současné době dost lidí.

Ranč u Pálenice

Od majáku jsme se vydali cestičkou podél řeky Moravy, která nás dovedla až k mostu. Tady nás čekala krátká zastávka, protože děti zaujalo hejno kačen, které se vůbec nebály a přišly k nám až na chodník. Až jsme kačeny nakrmili, vydali jsme se přes most. Za mostem navazuje místní cyklostezka, která nás dovedla až na Ranč.

Ranč se nachází u místní pálenice a moštárny, kde je možno zakoupit i místní produkty (mošt, sirupy, marmelády..).

U vstupu na ranč se nachází stánek s občerstvením a v sezoně je tu i posezení a pořádají se tu různé akce. Největší lákadlo pro děti jsou samozřejmě zvířátka. Děti obdivovaly kozy, slepice, poníka, osla (dříve tu měli i klokany). Nechybí ani dětské hřiště a na konci areálu je i teepee stan a ohniště.

Uherský Ostroh

Cestou zpět jsme se rozhodli si to obejít nyní ne kolem řeky, ale přes náměstí. Od ranče jsme se vraceli stejnou cestou přes cyklostezku a most a byli jsme kousek od náměstí. Šlo to lehce poznat, jelikož se do výšky tyčí místní kostel i zámek.

Míjeli jsme veterán muzeum (https://tapkame.cz/moto-veteran-muzeum-kolonial-a-vila-adler-uhersky-ostroh/), které je v současnosti dočasně uzavřeno. Prohlédli jsme si nádvoří zámku, kde je možno v sezoně i vystoupat do věže (https://tapkame.cz/zamecka-vez-uhersky-ostroh/) a zajímavou atrakcí je i podzemí zámku, kde se nachází interaktivní expozice, kterou chceme navštívit až budou děti trochu větší. Nechybí ani kavárna/vinárna. V bezprostřední blízkosti zámku se nachází i pražírna kávy, zmrzlina a dřevěná tabule na piškvorky.

Cestou přes náměstí jsme se vrátili k autu. Tento okruh nám trval s dětmi 2h a byl to moc příjemný výlet.

Na závěr přidáváme ještě jeden tip a to na Včelí naučnou stezku, která vede z Uherského Ostrohu do Ostrožské Nové Vsi – https://tapkame.cz/vceli-naucna-stezka-ostrozska-nova-ves-uhersky-ostroh/

Naše fotogalerie

Kraj | Zlínský
Město | Uherský Ostroh
Adresa | Maják, Zamlýní, 687 24 Uherský Ostroh, Ranč u pálenice – Na Zámecké 937
E-mail | starosta@uhostroh.cz
WWW https://uhostroh.cz/, https://www.paleniceskrivanek.cz/ranc-u-palenice/
Facebook | https://www.facebook.com/Ran%C4%8D-u-P%C3%A1lenice-107270231013217

Komentáře