Therme Laa | Laa an der Thaya

Therme Laa byly v mém hledáčku výletů už pěkně dlouhou dobu (to jsme ještě ani neměly děti) a musím říct, že návštěva zde mne nezklamala a mrzí mne, že jsme sem nevyrazili už dříve. Pěkné, čisté lázně s teplou vodou, velkou spoustou lehátek, zázemím pro rodiny s dětmi, dobrou restaurací a v létě je k dispozici i velkorysý venkovní areál. Už máte sbaleno? Vydržte, projdeme si Therme Laa trochu podrobněji…

U lázní se nachází velké parkoviště, jehož středová ulička vás dovede až k prosklenému tunelu, který je vstupem do lázní. U pokladny dostanete čip na skříňku s číslem a pro děti obyčejné čipy. Já tedy německy umím, ale určitě se zde domluvíte i česky. Ostatně čeština zde byla slyšet na každém kroku 🙂 Skříněk je zde dostatek stejně jako zmiňovaných parkovacích míst. Šatny jsou společné s možností převlékacích kabin. Je zde také místnost s přebalovacími pulty nebo místnost pro uložení kočárků. Platí se až při odchodu.

Bazény – klasický, dětský, slaný, venkovní …

Z šaten vstupujete do hlavních prostor s velkorysým bazénem a průplavem do venkovní části, kde se nachází typický obrovský slunečník/deštník pro Laa. Součástí jsou také dvě divoké řeky – tedy kruhy, kde proudí v časových intervalech voda. Zvlášť je vstup do slaného bazénu s teplotou 36°C, který se nachází venku pod úrovní zmiňovaného bazénu. Příjemný relax i v chladnějším počasí, avšak v dešti už tak ne.

Dětský bazének s hloubkou 31 cm se nachází v oddělené části. V bazénku je malá skluzavka a dva vodní prvky. Kolem lehátka a několik větších pohodlných „hnízd“ pro rodiny s dětmi. Z této části vedou také schody k tobogánu. jízda na něm je klidná, jen bohužel konec je takový rychlejší sešup. Od dětského bazénu lze přejít také do venkovních prostor.

Venkovní prostory Therme Laa jsou velkorysé, ač jsme tedy neměli možnost je při chladném počasí úplně vyzkoušet. Dětský bazének je vcelku velký a voda teplá. V těsné blízkosti se pak nachází i větší bazén. K dispozici je zde velká spousta lehátek a také bar/bufet s občerstvením.

Klidová zóna a restaurace ve druhém patře…

V druhém patře se pak nachází klidová zóna s lehátky a hnízdečky, která jsou za příplatek. Objednává se u vstupu nebo možná i předem telefonicky. Musím pochválit i restauraci s otevřenou kuchyní. Nabídka je opravdu pestrá, nabídka jídel jak v němčině, tak i v češtině. Koupíte zde klasické rychlovky, ale také jídla se spoustou zeleniny. Platí se náramkem.

Textilní sauna, rodinná oáza, dětský koutek, animace…

Třetí patro je vyhrazeno pro rezervovaná lehátka a hnízdečka. Nachází se zde také pěkný dětský koutek, animační část a odpočinková zóna pro rodiny s dětmi. Pro rodiny s dětmi je připravena i tzv. textilní sauna (vstup v plavkách, sedí se na osuškách) s příjemnými 50°C.

Závěrem

Do Therme Laa se opět rádi vrátíme a budeme pokračovat v objevování. Lázně nás překvapili a zachránili dva deštivé dny naší dovolené. Jediné mé doporučení – v případě chladnějšího počasí vzít pro děti sebou fén. Fénů je zde sice dostatek, ale nelze je stáhnout dostatečně nízko pro děti. U kluků je to asi jedno, ale Evička má dlouhé husté vlasy a sušili jsme dlouho.

Před koupáním se s dětmi můžete protáhnout na venkovním hřišti – tzv. Motorikaréně, jejíž start se nachází u Intersparu, tedy kousek od Therme Laa.

Vizitka

Stát | Rakousko – první město za hranicí s ČR; hraniční přechod Hevlín
Město | Laa an der Thaya
Adresa | Thermenpl. 1, 2136 Laa an der Thaya
Telefon & e-mail | +43 2522 84 700; therme@therme-laa.at
www | www.thermelaa.at

Naše fotogalerie

Bylo opravdu hodně lidí a těžko se fotilo. Proto chybí dětský bazének.

Komentáře