Velehradská zimní pohádka

Pokud patříte mezi fanoušky vánočních světýlek, tak právě na Velehradě manželé Strnadovi každoročně zdobí svůj dům a jeho předzahrádku zpřístupňují veřejnosti. Můžete zde vidět velkou spoustu vánočních řetězů a dekorací v podobě svítících sněhuláků, lišky, medvědí rodinku, pandy, soby i se sáněmi, vláček, tučňáky, santy a mnoho dalších! U vchodu je také k nahlédnutí hezký betlém a pro štěstí si můžete zazvonit na malý zvoneček.

Vstupné se neplatí, příspěvek je dobrovolný. Stejně tak zde mohou děti hodit do schránky třeba obrázek. Pokud sbíráte razítka do deníčku, jedno tu mají pro vás připraveno. Případně i nějaké kokinko. Na stránkách jsem zahlédla i malované kamínky, na ty jsme ale při počtu návštěvníků štěstí neměly.

Domek najdete na adrese Salašská 79, přímo u hlavní cesty. Jeho návštěvu doporučuji spojit třeba s návštěvou blízké rozhledny Salaš, procházkou kolem baziliky nebo návštěvou Živé vody na Modré. A prohlídku domečku si dát jako hezkou tečku za výletem.

Domek se rozsvěcuje zpravidla na začátku prosince a funguje cca do půlky ledna. Lépe je ale sledovat oficiální stránky, kde informují i o přesném čase (který se průběžně mění). Domek samozřejmě nejvíce vynikne po setmění a svítí se zpravidla do 20./21. hodiny.

Vizitka

Kraj | Zlínský
Obec | Velehrad
Adresa | Salašská 79
facebook | https://www.facebook.com/velehradskazimni.pohadka

Naše fotogalerie z výletu

Komentáře