Vyhlídky nad lomem | Horní Bečva

Další relativní novinkou na Vsestínsku je nový vyhlídkový okruh pro pěší. U bývalého kamenolomu vznikly turistické trasy, které vedou na vrchol kopce, které zdobí krásné nové vyhlídky.

Parkuje se přímo pod lomem na parkovišti, které je zdarma. Na vrchol vedou celkem 3 cesty, my se vydali tou od silnice. Jde se do kopce po pěkné kamenité zpevněné cestě, celkem má trasa 1 km, zdobena je kamenem vytěženým v lomu a dubovými lavičkami lákající k posezení. Před samotným cílem je nezpevněná cesta propletená kořeny stromů, sem již kočárek nevyjede. Ten můžete nechat v místě určeném na piknik.

Piknik v sedle je jedna ze zastávek tohoto turistického okruhu, kde půdorys charakterizuje původní historickou budovu, která zde kdysi stála – salaš. Dnes z ní zůstaly jenom základy. V létě je plocha zelená, zatravněná, kolem jsou rozmístěné lavičky. Místo v tomto období slouží k piknikům a válení se na dece.

Dále nás procházka již zavedla ke třem vzdušným krychlím s bobky, které přímo lákají k posezení, svačině a kocháním se krásné přírody.

Každá z vyhlídek má své jméno, naleznete tu Vyhlídku do smrkového lesa, Vyhlídku do borovicového lesa a Skalní vyhlídku – odsud se dá pozorovat hřeben Vsetínských vrchů, magistrála Soláň – Bumbálka a na pravé straně přehrada.

Rozhodně stojí za to obejít i přehradu, hned pod lomem je workoutové hřiště a dál při procházce kolem přehrady narazíte na pěkné dřevěné hřiště s červenou skluzavkou.

Naše fotogalerie

Komentáře