Bingo na výlety – hra pro děti od 4 let

Bingo jsme hrávali už jako děti, ale takové to klasické s čísly. Chytrá chobotnička Kvído od Albi ale nyní přišla s novou postřehovkou do přírody – Bingo na výlety. Na krabičce uvádí doporučení pro děti od 4 do 10 let a protože my se nacházíme přesně na té dolní věkové hranici, tak jsme dostali možnost hru otestovat. V článku najdete informace k obsahu balení, jaká jsou pravidla a jak jsme si hru užili my s Lukáškem.


Hra je zabalena v praktické kovové krabičce s hezkou ilustrací (já osobně mám pro takovéto mrňavé a hezké předměty slabost, i když >> je to jen krabička <<). Je malá, a proto ji sebou jednoduše přibalíte do batohu a ještě se do ní vleze nějaký ten poklad jako třeba nějaký kamínek nebo šutřík, jehličí, ulita atp. Určitě znáte ty poklady.

Obsah krabičky:

  • 6 velkých hracích karet s 12 obrázky
  • 72 obrázkových kartiček s popiskem
  • 4 karabiny
  • pravidla

Hrací karta i obrázkové kartičky jsou plastové, neublíží jim tak ani déšť ani bláto. Cílem hry je nasbírat všech 12 obrázkových kartiček na svoji karabinu podle velké hrací karty. Ještě doma si tak Lukášek vylosoval/vybral 1 velkou hrací kartu. Obrázky jsme si spolu prošli, aby věděl, co má přesně hledat. Já jsem si připravila 12 obrázkových kartiček, abych je pak nemusela hledat ve stožku ostatních 70 kartiček a vyrazili jsme na náš minivýlet na Vápenky (více o výletu zde).

Upřímně jsem byla zvědavá, jestli Lukáška bude hra bavit a jestli si při výletění vůbec vzpomene, že má něco hledat (pro představu, co se hledá – karta 4: rybník (vodní nádrž), dutina ve stromě, vlak, turistická mapa, pavučina, kůň, kočka, ovocný strom, klestí, elektrický ohradník, pán nebo paní s kloboukem a ohniště). A za chvilku už bylo „MAMÍÍÍ, dívej pavučina – pavučina“ a pyšně ukazoval na obrázek a pavučinu, kterou právě můj malý Spiderman objevil. A pak teda následovala sada otázek a proč a jak a jak dlouho to tomu pavoukovi trvá … … … Tři tečky jsou málo.

Sice jsme nenašli napoprvé všech 12 obrázků, ale důležitá pro nás byla ta radost ze hry, která pokračovala i doma. Tam už si pak sám prošel obrázkové kartičky a i když jsme šli jen do města, tak pak doma hlásil, co všechno venku viděl. Přiznám se, že sem takový úspěch nečekala. A Evička bude po mamce, ta se na výletě zabavila tou >> designovou krabičkou s šutry <<.


Pokud se Vám princip hry a provedení líbí, můžete hru zakoupit mimo jiné i na oficiálním eshopu zde. U nás úspěch měla a má a zase ji přibalíme na další výlet 🙂

Komentáře