Rekreační středisko Vápenky – dětské hřiště, zvířátka, restaurace i ubytování

Některé výlety objevujeme náhodou. Původně jsme jeli na jiné místo, trochu výše k černému potoku. Ale zaujal nás od cesty krásný rybník a v dáli jsem si všimla barevného hřiště. A tak jsme zde zaparkovali. Toto místo znám cca od svých 14 let. Od té doby se zde teda mnohé změnilo.

Nejvíce musím pochválit to, jak je celý areál hezky udržovaný. U vjezdu se nachází dvě menší parkoviště. Pamatuji si, že zde bývalo koupaliště, to je přebudováno na krásný rybníček s lávkou, kde si plavou kačeny (mají tu i domečky) a pod hladinou uvidíte i velké ryby.  Je zde ohniště i místo pro posezení venku. V době naší návštěvy se bohužel nevařilo, tak nevíme, jak si zde pochutnáte (recenze jsem četla ale samé dobré). Vnitřní prostory restaurace jsou velice příjemné.

Trochu bokem se nachází menší dětské hřiště s barevným průlezkovým domkem se skluzavkou a pirátskou vlajkou. Je zde také dětský stoleček se dvěma židlemi a pár hraček i odrážedlo, na kterém se Luky projel po sousedícím hřišti. Co na hřištích nejvíce momentálně oceňujeme (a co nám často jinde chybí), jsou houpačky i pro menší děti, ty jsou zde hned dvě a dvě klasické pro starší. Docela velká je i horolezecká stěna s úchyty a z druhé strany jsou zase lana.

Za hřištěm se pak nachází zookoutek s domácími zvířaty – mají zde nádherného, mazlivého oslíka, ovce, kozy, slepice, kohouta, králíky a jedno zvíře, které nevím jak se jmenuje 🙂 Ale budí respekt.

Moc se nám zde líbilo a tak určitě doporučujeme s dětmi navštívit. Pokud už máte odrostlejší děti, můžete tento výlet spojit třeba s túrou na Velkou Javořinu. Šli jsme několikrát ještě bez dětí, je to dost do kopce, hlavně pod vrcholem. Další tipy v okolí ještě postupně doplním.

Je zde pak také možnost ubytování v roubence, chatkách a autokempu.

Vizitka


Kraj | Jihomoravský
Obec | Vápenky
Adresa | Nová Lhota 244, 696 74 Nová Lhota
Telefon | +420 728 570 786
www | www.rsvapenky.cz
facebookhttps://www.facebook.com/Rekreační-středisko-vápenky

Komentáře