Drnovický rybníček, hřiště a památník Ploština | Drnovice (Zlínský kraj)

Obcí Drnovice jsme jen projížděli cestou z Vysokého pole (kde jsme byli na výletě v Envicentru). Zastavili jsme u hezkého Drnovického rybníčku. Původně se zde nacházela ložiska kvalitní hlíny, kterou si lidé odebírali pro výrobu sušených cihel – vepřovic. Vznikala tak prohlubeň, která byla později zaplavena vodou a po roce 2000 byl areál obcí zkultivován. Na informační tabuli si můžete s dětmi prohlédnout obyvatele místního rybníka a prověřit taky své znalosti v poznávání ryb.

U rybníka se nachází i menší dětské hřiště – domeček se skluzavkou a houpátko, dále je zde také místo pro posení a odpočinek a zajímavostí je ptačí rozhledna. A našli jsme zde taky hezké malované kamínky, nepoznáváte si je někdo???

Výlet jsme zakončili cestou k památníku Ploština (přejeli jsme sem autem – cca 10 minut). Historie tohoto místa je velice smutná, spojená s nacisty, kteří vypálili místní pasekářskou osadu. Jako vzpomínka na tuto tragickou událost se zde nachází kaple se jmény původních obyvatel a také zajímavý památník, který je věnovaný obětem II. světové války a okupace.

Od památníku jsme pak dále pokračovali na Lačnovské skály, kde jsme cestou narazili i na dvě moc hezká hřiště. Více o výletě zde (klik).

Vizitka


Kraj | Zlínský
Obec| Drnovice

Komentáře