Chřiby – Dolní skály, Věž, Horní skály a oběd v Kostelanech na Ranči

A opět hurá do lesa k dalším skalám v Chřibech! Les a skály to je to, co mě nabíjí a naštěstí toto nadšení sdílí i naše dvě cácorky.

Autem jsme se vydali do lokality Kudlovice – Dolina. Kudlovická dolina je hluboké údolí dlouhé asi 5 km mezi obcemi Kostelany a Kudlovice. My auto nechali na kraji silnice a došli k Rozcestí Svatý Hubert. Odsud naše kroky pokračovaly přes most po žluté turistické značce ve směru Paseky/Košíky.

Kudlovice Dolina – Sv. Hubert

Cesta je prakticky pořád do kopce, někdy mírnějšího, jindy zase prudkého, a rozhodně není vhodná ani pro terénní kočárky! Občas to pekelně klouzalo kvůli množství listí ale i tak jsme si to parádně užili.

To jak holky můžou skály prozkoumat, ošahat všechny díry a vrásnění pískovců, prolézt otvory a skuliny je super. Skály jsou doplněny dřevěnými lavičkami, kde si člověk může jen tak sednout a relaxovat. Další věc, která se jim moc líbila, byly dřevěné schody vedoucí až na vrchol Horní skály.

Schody na Horní skálu

Celý komplex je rozdělen na 3 skalní úseky – Dolní skály, Věž a Horní skály. My měli štěstí, skály byly jen a jen pro nás, nepotkali jsme zde vůbec nikoho, i když je toto místo vyhledáváno horolezci.

Po lezení nám pěkně vyhládlo a na oběd jsme popojeli do nedalekých Kostelan, kde jsme si v Saloonu zdejšího Ranče pochutnali. Parkování je zdarma a čekání na oběd si holky zkrátily na zdejším hřišti. Po obědě jsme se šli projít po ranči, k vidění jsou kozy, ovce, koně. U koníků nás nalákala cedulka jízda za 50 korun, ale když jsme se byli zeptat, zda by holky mohly teda na koníka, tak mě dost nepříjemně odbyla paní s hláškou, že nemám rezervaci, takže neexistuje a že mají seznam plný na 1,5měsíce dopředu.

Mapa ranče v Kostelanech

Tak jsme si vylezli aspoň na zdejší mini rozhlednu a sledovali, jak jezdí ostatní děti. Pak ještě holky nakoukly do prázdných típíček a obdivovaly pěkně vyřezaný totem.

V okolí by se dalo podniknout i výlet na Komínky (https://tapkame.cz/vyslap-na-kominske-skaly-v-pohori-krasnych-chribu-prirodni-pamatka/)

Naše fotogalerie

Vizitka

Kraj | Zlínský
Město | Kudlovice, Kostelany
Telefon | +420 573 367 272
WWW https://kostelany.cz/

Komentáře