Hospoda Kyčerka s vyžitím pro děti + Galerie soch | Velké Karlovice

Oblast Kyčerky nabízí pěkné vyžití pro rodiny s dětmi. My jsme tento výlet začali Kardiostezkou doktora Elingera (více zde), ale co si budeme – s dětmi je potřeba se také dobře najíst. Po stezce, ale ještě i několikrát během dovolené jsme navštívili stylovou Hospůdku Kyčerka. Vnitřní prostory hospůdky jsou ve dřevě, zdobené obrazy, mysliveckými trofejemi či sbírkou zvonečků. V sezonu je k dispozici venkovní terasa s letní kuchyní, kde jídlo kuchaři připravují. Myslím, že i pro ně to musí být příjemná změna prostředí. Po šťavnatém krůtím mase nebo krkovičce s pita chlebem a salátem se oblizovaly i naše děti. A to je co říct – opravdu!!! Jednou jsme neodolali ani knedlíkům s borůvkovým ragú – opět vynikající! Za ty odpouštím průměrné zelí s vepřovým masem 🙂

Přímo u hospůdky se nachází menší dětské hřiště s umělou trávou (domek, skluzavka, houpačky) a také větší nerezová skluzavka, kterou Luky otestoval nejméně stokrát. Mezi skluzavkou a hřištěm se pak nachází vstup do Galerie soch v Pluskovci.

Galerie soch v Pluskovci

Galerii soch dominuje Kaple sv. Huberta vystavěná v roce 2014. Přes mříže lze nahlédnout dovnitř, kde se nachází opravdu překrásný vyřezávaný oltář, na kterém řezbáři strávili dva roky času. V hospůdce Kyčerka si lze údajně dohodnout i prohlídku kaple, což jsme nevěděli, ale určitě doporučuji se informovat!

V bezprostředním okolí kaple jsou umístěny dřevěné sochy – hudebníci či sochy reprezentující stará řemesla na Valašsku – dřevorubec, košíkář, rybář, myslivec, švec atp. Nechybí ani krásný vyřezávaný betlém. S dětmi jsme si galerii prošli celou a děti zkoušely hádat povolání i hudební nástroje.

K hospůdce se lze dostat od silnice pěšky právě přes Galerii soch nebo autem – parkoviště se nachází hned u hospůdky. Je menší, ale vždy jsme zaparkovali.

V blízkosti jsme navštívili také:

Komentáře