Kaolinový lom | Únavov

Cestou z dovolené nám ještě na chvilku vysvitlo sluníčko a my si ty poslední paprsky dne užili v kaolinovém lomu. Při pohledu na barvu vody se mi vybavila Plitvická jezera z Pokladu na stříbrném jezeře. Původně jsme se šli jen podívat, nakonec jsme ale neodolali, vytáhli plavky a s dětmi zamířili i do vody. Ta je zde opravdu krásně čistá s jemným bílým pískem nebo jemným štěrkem. Pro Lukáška bylo plavání v lomu zážitek, údajně to byl pro něj nejlepší den z naší dovolené. Kdyby se nezatáhlo, asi bychom jej z vody nedostaly. Na Evičku byla voda studená a ta si raději vychutnala piknik na břehu 🙂 Voda byla přitom krásně osvěžující. Avšak netroufli jsme si plavat s malým nijak daleko.

Malé místo pro parkování se nachází přímo u lomu (před obcí Únavov). Poté sejdete už přímo k lomu. Návštěvu nedoporučuji po vydatném dešti, kdy zde musí být hodně kluzko. Lom lze obejít. My se dostali až po pláž na druhé straně lomu.

Prosím nepoužívejte zde opalovací krémy, které škodí vodě a organismům. Co si přinesete, to si také odneste včetně odpadků. Sice jsou tu igelitové pytle, ale v době naší návštěvy praskaly ve švech a i okolo byla spousta odpadků. To jediné kazilo dojem z našeho výletu.

Naše fotogalerie

Lom se nachází kousek od Znojma, u obce Únavov.

Komentáře