Křížová cesta v Šarovech a jiné zajímavosti

Už jsme navštívili opravdu velkou spoustu míst a tak se při hledání dalších výletních tipů snažíme vždy najít i něco nového, třeba ne tak turisticky známého. To bezesporu splňuje náš výlet do obce Šarovy, kde jsme prošli křížovou cestu, jež se sestává z celkem 14 velkých betonových křížů a jejichž autorkou je Pavla Kačírková. Z křížové cesty jsme se pak napojili na asfaltovou cestu a došli k další expozici v poli … jedná se o železné konstrukce s modrou a zelenou střechou neboli Sousoší 2015 Jana Ambrůze. Nedaleko odtud se nachází kovové pláty Kaple II Pavly Kačírkové. Od jejího díla jsme to střihli přes pole rovnou za nosem podmáčenou cestou do křoví a houští, aby jsme doputovali k vytyčenému cíli, což byla dřevěná pozorovatelna Poleh. Všechny realizace má za následek občanské sdružení Jinákrajina ….

Nakonec jsme se napojili zpět na cestu do vesnice a přes minihřištátko se vrátili zpět k autu. Celkem náš okruh měl něco málo přes 4 km.

Naše GPS pro zaparkování auta: 49.1450796N, 17.6035550E, poté jsme se vydali nahoru do kopce mezi stromy na zmiňovanou křížovou cestu.

Cíl: Dřevěná pozorovatelna Poleh GPS 49.1593189N, 17.6092511E.

Komentáře