Lékařské lopatky nebo nanuková dřívka – tipy na tvoření s dětmi

K těmto aktivitám jsme se dostali docela náhodou. Chtěla jsem náš lékařský kufřík doplnit právě o lékařské lopatky, jenže je prodávají jen v balení po 100 kusech (u nás v lékárně cena 43 Kč). Tak jsme začala přemýšlet nad tím, jak je všechny využijeme a tak zde máte od nás pár tipů:

Aktivita 1 – Vhazování (pro menší děti od cca 1 roku)

Zrovna nám přišel domů balík a byla to taková šikovná krabice. Pro malou Evičku jsem do ní vyřezala několik otvorů pro vhazování. Je to perfektní aktivita, která ji moc baví a sama ji vyhledává. Trénuje si tak jemnou motoriku. Krabice musí být teda dostatečně vysoká, aby lopatka dobře zapadla dovnitř.

 

Aktivita 2 – Katapult

No katapult je trefa do černého! Tuto aktivitu jsem našla na internetu. Je potřeba 9 dřívek (2-2-5) a 4 gumičky. Pro lepší umístění předmětů jsme oboustrannou páskou přilepili víčko od PETky. Náboje dle fantazie dětí. U nás neškodné bambulky a co přijde pod ruku. S dětmi můžete i změřit, kdo daný předmět katapultuje nejdále!

 

Aktivita 3 – Letadlo

Jedno už jsme doma měly – to si Lukášek přinesl ze školky. Bohužel se nám ale poměrně rychle rozpadlo a já zjistila i doma, že lepení tavicí pistolí pevně nedrží (je to dobré tak na výstavku, ne na hraní). A tak jsem letadlo opět „zgumičkovala“ a drží perfektně. Lukášek jej pomaloval dle své fantazie. Na výrobu jsme použili kromě lékařských lopatek také nanukové dřívko, dřevěný kolík, gumičky a provázek (aby letadlo dobře létalo).

 

Aktivita 4 – Puzzle

Využili jsme obálku z Časopisu Puntík a vytvořili jsme mini puzzle. Lepili jsme klasickým tyčinkovým lepidlem a drží perfektně.

 

Aktivita 5 – Vyrábíme veselý plot

Vodovými barvičkami si Lukášek vymaloval jednotlivá dřívka. Plot jsme lepili tavnou pistolí, ale jak sem psala, lze použít třeba i jen oboustrannou lepicí pásku. Pro dekoraci jsme měli doma ozdobné kolíčky od naší babičky. Můžete vyrobit z papíru kytičky, zvířátko atp.

Aktivita 6 – Skládání tvarů a písmen

Tuto aktivitu začal dělat Luky sám. Písmenka teď u nás prostě frčí a já musím dokolečka hádat, co to je 🙂 No nakonec ještě dobře, že těch lopatek je v tom balení tolik, že se aspoň nemusí o ně hádat!


Samozřejmě dalších aktivit je velká spousta – můžete tvořit různé zápichy, poskládat a ozdobit vločku či například zvířátka a jiné … My si zatím doma bohatě vystačíme s výše uvedeným 🙂 A co vy?

 

 

Komentáře